UFC 168: Weidman vs. Silva 2

(relácia)

Poslední akce UFC roku 2013 nám nabízí opět plnou řadu skvělých zápasů, kdy korunou celého večera budou 2 titulové zápasy. V prvním z nich se v oktagonu potkají zápasnice ženské bantamové divize a to šampionka Ronda Rousey a její úhlavní protivnice Miesha Tate. Obě dámy se už jednou potkaly (Ještě v organizaci Strikeforce, kdy Rousey zvítězila na armbar a sebrala Mieshe titul), a také v roli trenérů v poslední sérii The Ultimate Fighter (Miesha zde nahradila zraněnou Cat Zingano), kde jejich vzájemná rivalita dosáhla bodu varu. Hlavní událostí celé akce pak bude souboj o titul ve střední váze, kde se rovněž podruhé střetnou šampion Chris Weidman a bývalý šampion Anderson "The Spider" Silva. V jejich předešlém duelu to byl Weidman, kdo zvítězil a Silvovi sebral titul po několikaleté dominanci, zároveň se tak stal prvním člověkem, co Silvu v UFC porazil a ještě k tomu ho knokautoval. UFC nám tak nabízí další skvělou podívanou a nepochybně tu pravou k zakončení roku 2013. (Rohata krysa)

AlistairMir

Závěr roku byl ve velikém stylu. Na zápas Browne x Barnett jsem se sakra těšil jelikož jsem doufal že Browne pomstí Franka a Barnetta sejme. Upřímně jsem tomu ale moc nevěřil spíš to bylo takové tajné přání. To co se v oktagonu stalo mě nechalo zírat s otevřenou tlamou a absolutně jsem to nemohl vstřebat. Mazec. Pak nám do klece nastoupily zástupkyně něžného pohlaví, které by nám pěkně nakopaly pozadí. Rousey x Tate. Rousey je jak z jiné planety ale já fandil Tate jelikož to jak se Rousey chová mi opravdu je protivné. Zápas to byl pěkný, tvrdý a poprvé v kariéře Rousey zjistila že existuje víc než jen jedno kolo což mohlo být pro její fyzičku klíčové. Tate odmítala padnout a do zápasu dala celé své srdce. A je tu hlavní zápas večera. Weidman vs Silva. Na jedné straně neprávem podceňovaný šampion Weidman na straně druhé magický bývalý šampion Silva. Pravdou je že Silva vzal tentokrát zápas smrtelně vážně a snad nikdy jsem Pavouka neviděl, že by se tak soustředil na boj. Weidman šel tvrdě za svým aby všem dokázal že jeho titul není žádný FAKE a oba dva určitě byli pod pořádným tlakem. Zápas skončil bohužel tragicky a zanechal na úžasném eventu hořkou pachuť. Nakonec naštěstí poražený podle doktorů na tom nebude tak zle jak to vypadalo a plánuje návrat. A to je dobře :) ()

The Viper

Parádní tečka za asi nejlepším rokem UFC. Dvě velké odvety v očekávání doplněné o zápasy u kterých se snad ani nepředpokládalo že dojdou na body. Poirer odvedl skvělou práci, na to jak je mladý už útočí na top borce. Fandil jsem Brandaovi, ale každý den nemůže být posvícení. Jim Miller nepřekvapil, i když jsem mu moc nevěřil. Doufám že ho tohle posune zase nahoru. Browne parádní KO na Barnetta, kterého nemám rád. Trochu Brownemu stoupá sebevědomí, uvidíme jak dopadne jeho zápas s Werdumem, určitě by to byl větší soupeř pro Caina než Fabricio, už jen pro tu výšku a styl. Do klece nám byly vypuštěny dámy od kuchyňské linky, svižný zápas, ve kterém jsem přál Tate už jen proto že se Ronda chová jako pitcha. No a hlavní zápas večera byla senzace. Chudák Weidman tolik podceňovaný a zavrhovaný ''FAKE'' šampion zničil ''mága'' Silvu i v odvetě a ještě brutálnějším způsobem. V prvním zápase doplatil na svoji namyšlenost a teď na své staré tělo. Weidman je a bude asi nejpodceňovanějším šampionem UFC. Fandím mu, má neuvěřitelné sebevědomí a doufám že porazí na steroidech si lítajícího Belforta. ()

ConanVJ

Poirier (6) vs. Brandao 5* Parádní strikeová podívaná, plná tvrdých úderů ukončená TKO......... Miller (10) vs. Camoes 4,5* Parádní zápas rychle ukončenej submisí............. Tibau vs. Johnson 3,5* Celkem pěknej zápas ukonšenej parádním KO.............. Batrnett (6) vs. Browne (5) 4,5* Krátkej zápas ukončenej pěkným KO. I nějaká krev tu je........... Leben vs. Hall 4* Pěknej svižnej strikeovej zápas ukončenej TKO. Nějaká krev tu je taky................ Rousey (c) vs. Tate (2) 5* Na tenhle vyhrocenej zápas jsem se hodně těšil a výsledek mě velice potěšil. Mazec jak se do sebe obě bojovnice pustili. Teče zde i krev, je zde spousta parádních tekedownů, úderů a ukončený je to parádní submisí. Určitě nejlepší ženskej zápas co jsem v UFC viděl................... Weiman (c) vs. A. Silva (1) 5* Tak druhej zápas o titul taky mazec, první kolo na zemi a je škoda, že v dalším přišlo to ošlivý zranění. V replayi ta zlomená noha vypadá hodně drsně. Trochu krve zde taky je............. Patolino vs. Voelker 4,5* Trochu jednostrannej strikeovej zápas, kterej je od druhýho kola i hodně krvavej............ Letošní poslední event je hodně povedenej. Oba titulový zápasy parádní. Nejvíc se mi líbil ženskej fight. Celkově bych to viděl na 90% :) ()