Poslední léto

• Taliansko Last Summer

Mladá Japonka má čtyři dny na to, aby se rozloučila se svým šestiletým synkem, jehož soud svěřil do péče evropského otce. Setkání se odehrává u italského pobřeží na jachtě zámožné rodiny jejího exmanžela. Žena zůstane sama s posádkou, která dostala pokyn na ni dohlížet. Matka se přesto snaží udělat všechno pro to, aby na ni syn, kterého teď řadu let neuvidí, nezapomněl. (Cinemax)

wick

Dojemné a vkusně natočené....kdy se sice nedozvíme proč k odloučení matky a syna došlo, ale to příliš ani nevadí. Skvělá kamera. ()

MartinNDL

Jsem asi málo matkou, abych dokázal přijmout všechny ty emoce a tragičnosti, které tam zajisté jsou. Zároveň mám obecně problémy s filmy, kde mě úplně všechny postavy štvou. Jak mám někomu přát syna, který je stoprocentně rozmazleným buržoazním frackem? Personál lodi se chová neprofesionálně a hlavní postava má sice momenty, ale táhne si s sebou kříž, který sice zůstává zahalen, ovšem smrdí velmi nepříjemně. A tak hlavním plusem budiž menší než malé množství slz, kterých jsem se obával a zdárné herectví asi všech herců s vynikající Rinko Kikuči v první řadě. ()

Malarkey

Další z řady filmů, který se orientuje na atmosféru daného místa, v tomto případě jachty a Středozemního moře a úplně ignoruje jakýkoliv děj, příběh, minulost postav nebo cokoliv, co by nám o samotných postavách, které mají evidentně problém, mohlo něco říct. Určitě má film slušné herecké výkony a určitě jsem se na něj vydržel koukat od začátku do konce. Na druhou stranu pochybuju, že si na něj ještě za pár dnů vzpomenu. A to hlavně proto, že kvůli nulovým informacím ve mně nenechal ani zblo emocí. Záměrně. ()

rakosabasta

Obsah bez vysvětlení funguje v minimalistické formě a to skutečně jen na základě pocitu představy o existenci nemateriálního propojení matka-syn. Film je vlastně postavený na podobném principu jako Spielbergovy Čelisti - čím méně ze žraloka ukážeš, tím více v tobě narůstá pocit strachu z něj. V tomto případě nejde tedy o pocit "strachu", ale o chtění dozvědět se něco víc a držet matce palce. ()