It's a Girl!

Po genocidě přichází „gendercida". V Indii, v Číně a některých dalších oblastech světa jsou denně zabíjeny děti jen proto, že se narodily jako dívky. Ženy jsou tu společností ale i rodinou donuceny k potratu, jen protože jejich nenarozené dítě je ženského pohlaví. Kvalifikované odhady dnes hovoří o 200 milionech dívek, které na planetě „chybí", protože se nikdy nenarodily nebo byly bezprostředně po porodu usmrceny. Tradice v těchto zemích spojená s pokračováním rodu jen v mužské linii a dělení rodinného majetku z důvodu věna velí preferovat narozené chlapce na úkor dívek. Tato „válka proti ženám" trvá již dlouho, ale i přes hlasité protesty okolního světa je její konec zřejmě stále v nedohlednu. (dopitak)

dopitak

Jaké tři nejhorší slova může slyšet dítě hned po narození, když se to stane v Indii? It´s a girl! :-( Dokument zajímavý a zdrcující tématem, ovšem čísla by šlo divákovi předávat i jinak než obrázky jak pro prvňáčky, výpovědí žen mohlo být více. Taky bych se zaměřil jen na jeden z dvou v tomto trendu významných států a vyhnul se tak srovnání, které mi přišlo poněkud zjednodušené. ()