Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiálny názov)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa quokam k tomuto seriálu (2)

Reportérka (2015)

TR jsem dlouho povazoval za precenovanou herecku, ted jsem ji vsak videl v Dabing street a v Modrych stinech, tudiz zacinam svuj nazor na ni trochu upravovat a davat ji dalsi sanci. Miniserii Reporterka v podstate odtahla sama. A rozhodne nezklamala, horsi to vsak je s celkovym vyznenim dila. V prvnim dile jsem se zhrozil nas notebookem a mobilem behem koupani, to si myslim, ze tvurci nebezpecne prepiskli. Stejne jako nejruznejsi fekalni sceny vcetne vzajemneho moceni. Nevim, co tam byl za umelecky zamer, zvlast v serialu, ktery jakoby protestoval prave proti bulvarizaci a podbizivosti medii. Vyvoj vztahu mezi dvema hlavnimi hrdiny byl nepravdepodobny, zlom prilis nahly a nedovysvetleny, moralni selhani z prvniho dilu nelze jen tak vysvetlit naivitou a pak nad tim mavnout rukou, stejne jako vymyslena staz. Chut Klimy ukazat se v male cameo roli byl tak nejak navic, chtel snad tim rict, ze postava Bartosky vlastne neni jeho alter ego? Ze to chlubeni mladou milenkou nemame brat osobne? Vnitrni monology jsou v pohode, jen si tvurci musi ujednotit, maji li znit jen tak v hlave nebo rict primo do kamery ala Dum z karet, oboji naraz bylo trochu moc. A vysvetleni stazeni likvidacni zaloby z konce dilu? V podstate vubec zadne, snad jen ten, ze scenarista si pral dobry konec logice navzdory. Celkem tedy za 4/10. ()

Nad první kauzou (2015) (E01)

Ten notebook a mobil ve vane, to jako mysleli tvurci vazne? Jako takove male edukativni okenko? Zblaznili se tam? Za to ne jednu, ale dve hvezdy dolu. 2/10. ()