Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiálny názov)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (4)

Reportérka (2015)

Další rádoby kriminálka, které se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím jednou hvězdičkou, za Jiřího Bartošku ale přidávám ještě jednu. ()

Nad první kauzou (2015) (E01)

Námět prvního dílu sice na papíře zajímavě zní, na obrazovce ale naopak vůbec nefunguje. Příšerná vizáž Terezy Voříškové až skoro kazí oči, což dokonale dokresluje absolutně příšerné chování její postavy. Celkově mi v celé epizodě sedl pouze Jiří Bartoška a Jarda Plesl, který znovu dokazuje, že mu záporné postavy opravdu skvěle padnou ... Nejen, že se mi nelíbí, že z novinářů tvůrci udělali detektivy lepší, než samotné policisty, nesedí mi ani arogantní chování téměř každé postavy ... K závěru bych jen chtěla dodat, že v případě, když si diabetik zapomene inzulín, nastává hyperglykemie, což je naprostý opak hypoglykemického šoku :) Inzulín by naopak hypoglykemii ještě prohloubil ... To bych ale asi chtěla od tvůrců už moc, aby si ověřili základní fakty ... ()

V plamenech (2015) (E02)

Když jsem si myslela, že už to horší být přece nemůže, zase jsem se mýlila. Hedvika mi přijde ještě otravnější a hlavně protivnější než v předchozím díle, proslovy do kamery ve mě vyvolávaly spíše pocity odtažitosti než nějaké sympatie a i samotný případ byl o hodně slabší než ten předchozí. ()

V souboji (2015) (E03)

Znovu tvrdím, že by se tvůrci měli nejdříve pořádně rozmyslet, jestli půjdou do natáčení o sektě nebo ne. Protože to v devadesáti procentech dopadá úplně přesně jako tady. Rádoby temná hudba s rádoby temnou atmosférou vytvořenou neustálým se točením kamery dokola, až je z toho divákovi na blití opravdu nefunguje. Taky stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... Ještě slabší díl než předchozí, ale přece jenom to Jiří Bartoška neustále zachraňoval (i když jsem málem vypínala televizi, když se objevily ty absolutně nesmyslné komentáře na kameru) a jenom díky němu nehodnotím odpadem. ()