volejte Železnému

(relácia)
Publicistický
Česko, 2013, 30 min

Generální ředitel TV Barrandov, Vladimír Železný, je připraven každou sobotu přesně ve 12:00 odpovídat na Vaše dotazy. (TV Barrandov)

kingik

Volejte Zloduchovi s vysokým IQ! Historie se opakuje jen název a sledovanost televizí je poněkud diferentní. Přesně deset let uplynulo od posledního vydání "Volejte řediteli" na televizi Nova, kde pořad zažíval každou sobotu v poledne značnou sledovanost. Železný se z Novy následně poroučel, aby za deset let šéfoval podprůměrné Tv Barrandov. Ambiciozní muž s velkým egem od té doby zestárnul, změnil šatník, ale charakterově se nijak nezměnil. Zvláštností v jeho staronovém pořadu bylo víno ve sklenici na místo vody a tehdejší dopisní korespondenci nahradila v drtivé míře elektronická pošta. Nový ředitel udělal ještě jedno opatření protřelého starého lišáka a sice svůj pořad nasadil proti souběžně vysílanému "Volejte Novu", aby tak poprvé a naposledy svedl boj o sledovanost, protože jeho tv s málo atraktivními filmy a pořady přes den i v prime time sleduje jen hrstka diváků. Je zajímavé vystavět svoji popularitu na pořadu, který kdysi rozdělil televizní národ na dva nesmiřitelné tábory. Kdo ví, jak to bude s voláním k zlému řediteli tentokrát. Doufám, že se najde nějaký odvážlivec, který mu položí pikantní otázku u které se zapotí, ale tenhle lišák podšitý by se vylízal z každého faux pas. Tak mu přejme úspěch v podobě upoutání pozornosti na svoji osobu, když po ní dlouhých deset let půstu tolik bažil. Mně tam chyběla jeho proslulá šachová partie s diváky. Dovolil bych si tedy navrhnout inovaci v podobě Člověče nezlob se! a šestku by mohl házet jenom Železný. Mé hodnocení: 20% ()

karlee

Vladimír se vrací v parádní formě, první díl mi ještě unikl, ovšem druhý už jsem sichroval HDD a stálo to za to: už vím, kdo nám prohrál arbitráž bratru za 10 mld., proč pravdoláskaři brání lingvistickému pokroku, že je pochvala od Spáčilky nejlepší cestou k bankrotu. No a závěrečné povídání o chanuce mi vlilo do žil sílu přežít celý pracovní týden, samozřejmě s vidinou příštího sobotního poledne. ()

xxmartinxx

Železný je buď magor, nebo génius. A jeho ochota po deseti letech v době člověku jeho typu naprosto nepříznivé opět týden co týden vyjevovat svoje názory na celý všehomír mě svým způsobem přijde impozantní. Myslím, že by šlo o nejoblíbenější pořad Davida Lynche, který by v něm našel dokonalý odraz dnešní doby. Jen už to nemá takový šmrnc jako tenkrát. ()

spacylemon

Vlado je zpět! A s ním i jeho naučný pořad, ve kterém se dozvíme za co všechno můžou pravdoláskáři, EU a feministky (za vše!); v jaké barvě nosit kapesníček v kapse saka (rozhodně v jiné, než jakou máte košili a kravatu, barbaři!), jaké víno pít ze sklenice tvaru tulipánu, proč ovšem v žádném případě nepít vína svatomartinská (fuj - nikdy!), kde (ne)nosí dárky Ježíšek, jak je to s paní Spáčilovou, kdo vlastně může za prohranou arbitráž s CME a kdo hraje nádherného Balibeje Malkočovulu (konečně). Obdržíme řidičské rady od člověka bez řidičáku, naučíme se nápaditě používat slovo "blog" a poučíme se o Chanuce, o módě v době alžbětinské i o brněnském nářečí madagaskarských lemurů... to vše z úst muže, který by ukecal mrtvou krávu, aby se otelila... Místy roztomile popletený, místy lehce děsivý (utěšuju se, že dnes na ňákém "béčku" už přece žádný pořádný vliv nemá(?)), místy překvapivě trefný Vovka. Závan retra 90. let. ()

Cverna

Zajíc Zaza se zastřelil v den, kdy Nova uvedla první díl seriálu Plechová kavalérie, ale jeho otec se z té tragédie už otřepal. A vypadá to, že se z toho otřepal velmi dobře... A díky tomu dnes vím, že když si koupím levné víno, tak ho musím pít z třílitrové sklenice, jinak si jej nevychutnám. A nevím, jestli dát jednu či pět hvězdiček. Vovka Železný si zaslouží (ať se to někomu líbí či nelíbí) hvězdiček deset, ale jeho pořad je zralý na maxiodpad... Takže bez hodnocení. ()