Invaze planktonu je první seriál, který se zabývá tématem klimatických změn, i když je zpracovává v humorném pojetí. Je jich mnoho miliard a potřebují čím dál tím víc místa pro život, přesněji řečeno, čím dál tím víc vody. Plankton je souhrnný název pro drobné mořské živočichy. V seriálu trpí těžkým napoleonským komplexem a pojmou plán na ovládnutí celé planety Země. Vyšlou na souši tři planktonské podivíny, aby se všemi dostupnými prostředky zmocnili vlády nad světem, aniž by dotyčným vadilo, že nejsou příliš chytří, nejsou o světě dostatečně informovaní, jejich organizovanost také není na výši, a navíc nejsou nijak zvlášť velcí. Jejich poslání tkví v tom, že mají planetu ohřát a docílit toho, aby roztál led na pólech, v důsledku toho se obyvatelé Země utopí a plankton opanuje svět. Když pomyslíme na rozměry smělých vodních zvířátek, bude pro ně realizace tohoto záměru dost velkou výzvou, ne? (oficiálny text distribútora)

Gemini

Jistě, postavičky planktoních výzkumníků/sabotérů připomínají "hnusáky" z reklam na Domestos, ale nutno uznat, že po vizuální stránce je tenhle seriál snadno rozpoznatelný od jiných. A že je to ekologická agitka? No tak je, a co má být? Pokud by všechny byly takhle nevyděračské a napěchované parodiemi na různá klišé zejména dobrodužných filmů, a svým způsobem i satirou, nic bych proti nim neměl. S tím potenciálem by se dalo pracovat lépe, ale rozhodně jde o nadprůměrnou záležitost. 60% ()

Allien.9

Nestačím žasnout, co mají dnes tvůrci za nápady. My koukali na roztomilá animovaná zvířátka a dnešní prckové sledují... hláškující plankton? Nevím, jak vy, ale já dětem pustím raději ošátkovaného "Ferdu" (až budu nějaké děti mít).;-) ()

MikeCool odpad!

TV-seriál. Boha jeho. Viděl jsem jednu epizodu a myslel jsem si, že mě odvezou do Bohnic první třídou, kvůli té nestále zpívající rybě, z jejíž hlasu se mi ježily chlupy na rukou! | Průměr všech zhlédnutých epizod: 10% (odpad!) | ()

Tom_Lachtan

Invaze blbosti, která vypadá jako sada reklam na domestos se stádem bakterií (ukázka třeba zde), jen není tak zábavná. PS: ano, Lubospoti to zmínil ještě přede mnou, tímto mu vzdávám hold za brilantní zraky. ()

IndominusRex

Alespoň to má nějaké poselství, i když by asi tvůrci udělali líp, kdyby natočili nějaký dokument. Jasně, o nějaký apel na lidi, co se týče životního prostředí, jim asi až tak úplně nejde a spíše se vezou na vlně populárnosti ekologických témat, ale i tak si z toho pamatuju především úvodní slova: „Lidé jsou mistři ve znečišťování…“. To je důkaz toho, že i takhle se dá dostat do dětských hlaviček i dospěláckých kebulí nějaká ta prospěšná informace. Co se týče zábavnosti a animace, tak zábavné to pro děti možná je a animace je určitě hnusná. Přesto dám tři hvězdy za výše zmíněné. Greenpeace by měli radost. ()