Veselý a srdečný muzikál o teple rodinného krbu, rodině a lásce na motivy oceňované muzikálové show dramatika Stephena Greenhorna. Pro Davyho a Allyho, dva kamarády na život a na smrt, je domov tam, kde jsou jejich srdce. Vojenští vysloužilci z Afghánistánu se vracejí do své rodné čtvrti Leith na předměstí Edinburgu, kde na ně čekají staronová, ale i úplně nová milostná dobrodružství. Ally se vrací k přítelkyni Liz (sestře Davyho) a Davy se seznamuje s Yvonne (Lizinou nejlepší kamarádkou z práce). Do toho Davyho rodiče plánují oslavu 25. výročí své svatby. Vše probíhá hladce až do okamžiku, kdy to, co vyjde z minulosti otce na povrch, může celou rodinu a všechny tři páry navždy rozdělit. (Zlín Film Festival)

hallelluja

Koľkokrát je možné pohádať sa s partnerom (z vážneho dôvodu), následne udobriť (bez zjavného dôvodu), pohádať sa (z banálneho dôvodu), udobriť, pohádať (z rôznych dôvodov) a udobriť počas trvania sto minút? Áno, ide o dvojciferné číslo. Vynásobte tromi (rozumej počtom filmových párov). Ak usúdite, že na nič iné okrem partnerských konfliktov nebol vo filme čas, nie ste ďaleko od pravdy. Ale tá záverečná (udobrovacia, ako inak) scéna, aaaaaach... Tú si moje romantické srdiečko púšťa už týždeň dookola!! Netýrajte sa trápnym muzikálom, potešte sa rovno ňou: When I wake up... ()

filmmovier

Muzikál s ještě naivnějším a předvídatelnějším příběhem, než Mamma Mia! Muzikál, kde se všichni chovají hloupě a ve kterém vznikají naprosto zbytečné konflikty (jinak by tam samozřejmě příběh chyběl úplně). Ale bože! To zpracování! Ty velkolepé pohledy na Edinburgh! Ta pozitivní atmosféra, která z toho sálá! A hlavně - ta hudba. Ta je prostě geniální a všechny covery jsou náramně povedené, ať už jde o duety nebo skupinový zpěv! A závěrečné 500 Miles je už jen povedená třešinka na zatraceně sympatickém dortu. Užil jsem si to. A užil jsem si to moc už dvakrát. Pozitivní, energické. Chápu všechny, kdo tvrdí, že je to hloupý muzikál a pitomý film. Ano, nepochybně je to pravda. Ale zároveň je to prostě nehorázně super. A ty songy jsou fakt klasa. 85% (ano, je to skoro na pět hvězd). ()

flanker.27

Chtělo to pivo a, a... no zkrátka, co si Skotové dávají k pivu. I když mně by stačili utopenci či nakládaný hermelín. A pivo taky radši domácí než ty jejich ostrovní bahna. Každopádně muzikál a já to dokoukal celé, to je beze sporu úspěch. Ano, vlastně to nemá skoro děj, ano, vlastně je to strašně předvídatelné a ano, občas se tam chovají lidi jako pitomci (a to nemluvím o situaci, kdy se vprostřed dialogu přejde do zpěvu). Ale co, to jsou problémy taktéž mnohem výpravnějších a nabubřelejších produkcí přesvědčených o vlastní ženialitě, které sklízejí body diváctva bez vkusu a mozku. Nějaké to rodinné poselství mě vlastně docela těší, v dnešní době plné experimentů ve všem možném, včetně pokusů, jak tuto základní jednotku společnosti roz...(doplňte sami). Takže, ne úchvatně geniální, ne hudebně převratné, ale k dobré náladě sednoucí. A taky jdoucí proti mému pocitu, že v poslední době na ostrovech všichni zešíleli. P. S. Chtěl jsem dát tři, ale jak píšu komentář, zjišťuju, že film vlastně chválím nad původní předpoklad. ()

StarsFan

Dokážu si vymyslet tucet racionálních důvodů, proč by se mi mělo Sunshine on Leith líbit. Ve Skotsku žiju, pár mých přátel se ve filmu objevilo a třeba takové I’m Gonna Be (500 Miles) od Proclaimers mám ráda. Jenže... když ono je to všechno tak kýčovité. Edinburghský hrad vykukuje v každé druhé scéně, všechny zápletky se odehrávají u neprofláklejších turistických památek a skotské přízvuky jsou tak typické, až působí nepřirozeně (nabízí se srovnání s mnohem opravdověji působícím Filth). V podstatě to celé působí jako jedna obrovská reklama na Skotsko. Pozitivní a sympatická, ale také po příběhové, herecké a režijní stránce docela průměrná. ()

Pepinec

Je mi líto... Proclaimers jsem viděl naživo a nikdy nezapomenu, jak mě jejich show semlela. Ve Skotsku jsem naopak ještě nebyl a po tomhle filmu se mi tam chce na chlup stejně jako před ním. Spievanie bez kulí a příběh plytký tak, že kdybych měl komukoli věřit aspoň nos mezi očima, musel bych se koukat z chodby přes dveře. Podle zpěvníku se dá hrát u ohně na kytaru, ne točit celovečerák. (Ashburton, NZ) ()