Ohnivá bouře

• Hongkong Feng bao (viac)

Skupina plne vyzbrojených kriminálnikov na čele so smutne známym Namom (Hu Jun) počas dňa na hlavnom námestí úspešne prepadáva ďalší obrnený transportér. Nemajú zmilovanie s nikým, kto sa im dostane do cesty. Táto situácia stavia políciu do nepríjemnej situácie, v ktorej musí čeliť hanbe a pokore. Drsný policajný inšpektor Lui (Andy Lau) je rozhodnutý s ozbrojenými zločincami skoncovať a znovu nastoliť poriadok. Čoskoro však naráža na neefektívne policajné praktiky, ktoré znemožňujú dolapenie ozbrojencov. Extrémny zločin si vyžaduje extrémnu spravodlivosť aj za cenu prekročenia morálnych hraníc. Bývalý trestanec Tou (Lam Ka Tung) sa stáva Luiovým informátorom, aby mohol začať odznova. Netuší však, do akej nebezpečnej situácie dostáva seba i svoju priateľku. (muti)

choze

Za to masivní finále tomu tu třetí hvězdu dám, ale ta příběhová omáčka mezi akcemi mě moc nebrala (postavy mě nezajímaly) a ani akce nebyla nějak pamětihodná, dokud na konci nerozjeli ten doják a nezbořili půlku města. Plus si musím tradičně postesknout, že je škoda, že se neobešli bez CGI. Podobný Raging Fire se mi líbil víc. ()

Fr

,,KDYŽ NECHÁM DNES ZLOČINCE UTÉCT, ZÍTRA BUDOU UMÍRAT NEVINNÍ LIDÉ. JE JEDNO, JESTLI JE TO STARÝ PŘÍTEL, ŠÉF NEBO MÁ MATKA. NEPŘESTANU, DOKUD JE NEZATKNU“… /// Komisař Andy Lau a poctivá policejní robota vs. frajeři, kterým na nějakým životě nezáleží. Do vzduchu lítaj paneláky, auta, policajti, autobusy, asfalt… prostě nejen to, co křídla má a civilní oběti nikdo nepočítá. Krimi v Hong Kongským stylu a střihu. Drsná, se spoustou (i zajímavý) akce, která vypráví nejen vo božích mlejnech či zničení půlky HK, ale vede i k zajímavýmu filmovýmu zážitku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád filmy, ve kterejch na nějakým životě nezáleží. 2.) Páč tvrdím, že nejlepší akce se točej v HK. 3.) Thx za titule ,,LAnGi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Adrian

Akčná soap-opera. Plusom sú nečiernobiele charaktery a s tým súvisiace zakončenie príbehu, ktoré, ak by šlo o rýdzo čínsky projekt, by muselo kvoli kvótam skončiť inakšie a potrestaním všetkého zla. Na HKG pomery rozmachlo poňaté akčné sekvencie, kde hlavné tá záverečná, minutážom siahajúca k polhodine v sebe komponuje aj rozsiahlu demolíciu jedného bloku na Centrali. Mínusom ničím prekvapujúci príbeh a hlavne pre mňa to neuveriteľné otravné a rušivé vynechávanie frameov pre zvýšenie pocitu rýchlosti idúcich dopravných prostriedkov. Toto sa ako vždy úplne mína plánovanému efektu a pôsobí to neprirodzene. 6-7/10 (videné na EFM) ()

JFL

Kýč povýšený na spektákl a nabubřelý patos jako úhelný kámen dramaturgie. Grandiózní fraška, která ve vrcholných momentech směle konkuruje důmyslné operní nesoudnosti Michaela Baye. Ostatně podobně jako Bay směle kráčí na hraně famfarónského auteurství a drzé ignorace konvencí vydávané za invenci, tak zde tvůrci přicházejí s "odvážně" zmatečným vyprávěním, které eliminuje jakékoli expozice a v zájmu blafování hloubky narušuje časovou kontinuitu i klasické způsoby dávkování informací fastforwardy. Jen zůstává otázkou, proč se vyprávění tolik otravuje jakože morálními dilematy postav, když je za ně beztak vždy vyřeší radikální scenáristický zásah shůry. Ale třeba jsem to jen nepochopil a film měl být paranoidní anti-teistické drama, které divákům ukazuje krutou bezmoc postav lapených ve světě božstva, které nedbá na jejich motivace a prostě si s nimi hraje podle svých rozmarů. A pak tu jsou ty bláznivé CGI... "Firestorm" vlastně spíš než hongkongský styl evokuje Bollywood, kde je také vše pojato s totální doslovností a expresivností. ()

Wacoslav1

Tenhle Hongkong mi úplně nesednul, že je akce přepálená a finále pak hotový Armagedon by Michael Bay bych ještě akceptoval, ale jde o to, že všechno působí dost uměle v akci není cítit fyzično a tak jsem si to až tak moc neužil. Navíc spousta scén mimo akci je na efekt až moc afektovaných a pohromadě to drží hlavně Andy Lau a jeho hodně nejednoznačný hlavní hrdina. Vzato kolem a kolem slušná destrukce i typicky nekompromisní Asijská nadstavba, ale tentokrát mě to v té smršti digitálních triků prostě tolik neuchvátilo. Jako na ten průměr a jedno shlédnutí jo, ale našel bych v těhlech končinách rozhodně povedenější a poctivější kousky než je tenhle.55% ()

• Natáčení snímku odstartovalo v listopadu roku 2012 a skončilo v únoru roku následujícího. Mezi hongkongskými filmovými lokacemi se objevují místa jako hongkongská východní část města North Point, Government House, tzn. oficiální sídlo nejvyššího hongkongského vládního zastupitele, a jedna z vůbec nejstarších světových zoologických a botanických zahrad The Hong Kong Zoological & Botanical Gardens. Ta je situovaná v severovýchodní části Hongkongu, v městské části Sheung Wan. (Conspi)
  • V postprodukční fázi byl snímek z původního formátu zkonvertován do trojrozměrného formátu. To z něj do této doby dělá vůbec první hongkongský policejní trojrozměrný snímek. (Conspi)