WillBlake

Nadpozemský bizár, v němž jednu z postav ztvárnil legendární dokumentarista Joris Ivens (jeho postava se jmenuje Mr. Digitalis!) a příběh ovlivňuje osmdesátková adventura (s tou zase v reálu vypomáhal Chris Marker). Hlavním dějištěm je pochmurný přístav a to, co se tady odehrává, se jen těžko popisuje slovy. Juliet Berto byla jinde (viz například její geniální filmy s Rivettem), ale něco tak odvážného jsem od jejího režijního solo debutu nečekal. Pár dní zpátky někdo konečně vytvořil anglické titulky, tak neváhejte a shánějte, je to gem. ()

garmon

...no nevim. Berto byla určitě zajímavý diblík a pařmenka, fantazii i ambice měla a chtěla jít s dobou. Režii měla ale radši opravdu zkusit svěřit spíš Rivettovi (i když byl v téhle době už jinde)... Některé scény jsou krásné, výtvarné, občas tu je krása v detailu, ale obecně nefungují elementární řemeslné věci. Nefunguje filmová řeč. Není to ústrojné. V něčem mi to připomnělo Měsíc v kanálu, ale tam není tarot, bojové umění, počítač, ani panenka na způsob Libušky Šafránkové s divnými zuby, která bohužel neumí moc hrát. ()

rivah

Lili, žena-dítě se po smrti milence, počítačového "skladatele", pokouší obnovit pořádek ve svém životě. Musí se vypořádat se čtyřmi přístavními dělníky zosobňujícími živly, oheň, vodu, zemi a vzduch, bojujícími mezi zkázou a cestou k sebeobjevení....Rozháraný bizarní film po francouzsku.(max.70%) ()