Po spackanej lúpeži sa Casey Stein (Nicholas Hoult) ocitne na úteku pred neľútostným gangom vedeným mafiánskym bossom Hagenom (Anthony Hopkins). Casey má teraz pri sebe drahocenný náklad patriaci Hagenovi, ktorý sa nezastaví pred ničím, aby ho získal späť. Caseymu preto nezostáva nič iné, než zavolať svojmu bývalému zamestnávateľovi a pašerákovi drog Geranovi (Ben Kingsley), aby ochránil svoju dlhoročnú priateľku Juliette (Felicity Jonesová), než sa dostane do rúk Hagenovi. Casey sa vydáva na zbesilú automobilovú naháňačku po nemeckých diaľniciach v snahe zachrániť svoju životnú lásku skôr, než bude neskoro. (TV Markíza)

Malarkey

Říká se, že největší srážka je s blbcem. Když totiž po hodině filmu zjistíte, že Nicholas Hoult celou tu šílenou loupež vymyslel, ale nedomyslel, jen proto, aby se zavděčil jedný holce, tak Vám bude až smutně. Tohle je totiž fakt ještě větší blbec, než jsme doufali. Po akční stránce se totiž za jiných okolností jedná o slušnou Kobru 11 z opravdových a čistokrevných německých dálnic za anglický peníze. Jenže ten zbytek je k pláči. ()

Morholt

Jasně, nesmí se u toho moc přemýšlet, ale když se to povede, je Collide akční béčko jak má bejt. Autohoničky byly v tomto případě parádní a tím, že se odehrávaly v sousedním Německu, měly punc něčeho důvěrně známého, pokud si teda představíte, že naše dálnice jsou opravené. Nějaké ty rvačky a přestřelky se také našly a když si k tomu přidáte ucházející tempo a áčkové obsazení s veteránským tandemem Hopkins-Kingsley, nemůžete se nebavit. 75% ()

ARI50

Nicholaus má prostě smůlu ze začátku na vše, ale když se film rozběhne v plných obrátkách akce, střelba honičky přece jen při něm stojí štěstí kulky se mu sice vyhýbají a přežije snad vše ale nakonec dojde do finále kde vše dopadne jak má, film je sice hodně přitažený za vlasy ale to ani tak nevadí, škoda scény nehody dvou kamionu ta byla dost zkažena. Herecky výběr velmi dobře vybrán. ()

Hapretor

Kupodivu dost koukatelné. Akčně nabušené, sem tam vtip a Anthony a jeho kreace na Stalloneho tomu dodala "odlehčení". Zabavilo. A tímto může Nicholas nerušeně vzít roli v dalším "Kurýrovi", snad už šestém, s názvem Kurýr-Legacy (jako že tam hraje syna Franka Martina, ha, ha, to by bylo vážně vtipné a super) - ironie. ()

mzss1

|60%| COLLIDE mi opravdu místy připomíná mojí srdcovku KOBRU 11. Dálniční honičky, město Kolín nad Rýnem atd atd. Příběh je strašně jednoduchý a scénářem tak trochu hloupoučký, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Kdyby to bylo seriózněji podáno, mohlo by to být lepší. Tak jako tak to byla snesitelná jednohubka, kde jsem si akci opravdu užil. Byla skvěle natočena. Hlavně naháněčka po dálnici zhruba uprostřed snímku. To nemělo chybu – tam jsem měl opravdu pocit, že sleduji další napínavý díl mé oblíbené kobry. Hlavní hrdiny včetně Felicity Jones – oba v pohodě. Kingsley mě dost pobavil a Hopkins mi přišel nudný a trapný. Víc v tomto filmíku nehledejte. Prostě zábavná akční jednohubka. ()

• Na dálnici se střílelo z brokovnice SPAS 12. Policie používala útočnou pušku G36, samopal MP5 a samopal G26. Pistole, kterou používá Geran (Ben Kingsley), je pozlacený Colt 1911. (K98)