Kletba Bellovy čarodějnice

• USA The Bell Witch Haunting

Policejní oddělení Robertson County zveřejnilo záběry, které se objevily u rodiny Sawerových. To, co se původně považovalo za sebevraždu, se nyní ukazuje jako návrat staletého démona odpovědného za nejslavnější paranormální událost v Americe. (TV Horor Film)

Campbell

tak film jsem chtěl zkouknout jenom proto že jsem neměl do ničeho jinýho píchnout, čekal jsem že to bude sračka ale nakonec to nebylo tak moc hrozný jak jsem čekal. Začátek mě nalákal a měl jsem rád ty scény kdy byl slyšet ten divnej zvuk a něco se stalo. Nicméně film po chvíli začal celkem nudit a šel od desíti k pěti. pak se začlo utíkat ven a byla to už jen nuda. Ale i tak za ten celkem dobrej začátek dám 2*, mělo to celkem obstojnou atmosféru a mělo to i napětí. Jen škoda že to nebylo kratší nebo aspoň kdyby to mělo větší rozjezd. ()

*CARNIFEX*

Snímok vyobrazujúci "autentické" zábery rodiny Sawyer-ových z Tennessy, ktorá počas niekoľkých dní prišla do kontaktu s paranormálnymi javmi. Od narodeninovej oslavy syna Brandona, sa začali diať veci, ktoré nemajú racionálne vysvetlenie. Všetko zaznamenal "oslávenec" za pomoci niekoľkých kamier. Nemôžem povedať, že by bol tento found footage snímok úplne bez napätia. Že by sa miestami predsa len nepodarilo nabudiť správnu atmosféru. Dokonca ma pár krát miklo! No podaktoré scény sa naozaj nevydarili a pôsobili dosť komicky. Čím viac toho chcel režisér do filmu napchať, tým to bolo horšie. K primitívnemu správaniu osôb sa radšej ani nebudem vyjadrovať. Takže, "The Bell Witch Haunting" je po miliónty krát, neúspešná kópia, úspešnejších found footage snímkov - 35%. ()

ricci.s

Takže ďalší handycam v štýle Paranormal Activity a stále na to isté kopyto. Teoreticky by sa to mohlo volať PA 5, 6, 7... alebo neviem, ktorá časť tam má nasledovať a koľko ich ešte bude. Proste rodina, dom, trasľavá kamera a duchovia / démoni, ono je to už vlastne aj tak jedno. Prekvapilo ma len to, že ma párkrát trhlo, a že som to bez problémov dopozeral do konca (čakal som to omnoho horšie). Ale je to už natoľko vyžmýkaný námet, že ma to už ničím prekvapiť nemohlo, aj keby sa režisér akokoľvek snažil. Kto toho ešte nemá totálne plné zuby, má malú šancu, že sa mu to bude aspoň trochu páčiť. Ja osobne si ale myslím, že pomaličky stačilo. ()

AxelWers

Ano, je to už trochu viac krát prepratý námet, v štýle PA, mnohých to už môže nudiť, ale toto sa mi páčilo. Ten nepríjemný hlboký zvuk, na konci ktorého sa ukáže niečo démonické, to bolo vymyslené dobre. Ale ak vás podobné filmy v štýle PA nebavia, tak nezabíjajte čas pozeraním tohto, proste takýto žáner vám musí sadnúť. ()

George Stobbart

Slabučký, amatérsky found footage, ktorý akosi nepochopil, že aj tento subžáner by už dnes mal spĺňať určité nároky a snažiť sa len naivne napodobovať úspešnejšie tituly už vyšlo z módy. V tomto prípade divák sleduje americkú rodinku, ktorej v dome šarapatí démon, čo na tomto území kedysi prebýval. Akurát, že je to strašná nuda, kde sa málo deje a ešte menej vidieť. Boli tu už síce horšie FF horory, ale tým sa to ospravedlňovať nedá, keďže ten film nevie ani zaujať, ani postrašiť, ani vlastne nič. ()

• Film je známy aj pod menom The Sawyer Family Murders. (BoredKid)