Red sa chystá presťahovať do bezpečia svoju bývalú ženu Naomi, a pretože nestojí o zvedavých agentov FBI, upozorní ich na náhly nárast násilných zločinov spáchaných strelnou zbraňou. Všetky zistené prípady totiž nesú znaky psychickej manipulácie a stopa ich zavedie k nelegálnemu vládnemu programu, ktorého cieľom je robiť z vhodných jedincov vrahov. Program síce existoval, ale bol už zrušený. Elizabeth však v materiáloch programe spozná na fotografii psychológa Linusa Creela, ktorého zazrela v kancelárii senátora Sheridana. (TV Dajto)

Jara.Cimrman.jr

"První fáze: Rozvrácení. Časový rozvrh, práce, běžný život. Druhá: Destabilizace pocitu sebeúcty. A konečně zpřetrhání emocionálních pout. Proveďte všechny: Jackpot." Třífázový aktivační proces se mi líbil. I já v sobě totiž mám gen agrese, ale jsem lehce zabržděný, takže je mimořádně obtížné ho ve mně aktivovat. Jenže tady nejde o mě, ale o Dr. Linuse Creela, což je zločinec zcela mimo mé gusto. Já mám totiž raději padouchy a ne pomatené vědce na stopě objevu. Takže případ za moc nestál, ale Redovo srovnání manželského života své bývalé ženy rozhodně mělo něco do sebe. ()