Hospoda U Druhé šance

(relácia)
Reality-TV
Česko, 2013, 47 min

Nová zábavná reality show, ve které sledujeme rozmanitou skupinu soutěžících, kteří právě dostali svou „druhou šanci". Nejlepší z nich získá práci kuchaře v nově otevřené restauraci. (oficiálny text distribútora)

crackonosh

Pořad má svůj význam v tom, že se výjimečně nesoustředí na zpovykanou zlatou mládež, která si jde do televize užít svých patnáct minut slávy, aby z nich dalších patnáct let žila na Instagramu. V Ostravské ČT kupodivu dávají jakous takous šanci lidem ze dna společnosti, pro které představuje skoro neřešitelný problém najít si práci a byt nebo splatit dluhy. V tomto ohledu soutěž svým způsobem funguje a reálně i mění život (některým) soutěžícím. Jinak je ovšem celá série dost nenápaditá a trpí absencí charismatu téměř všech účinkujících — včetně obou porotců. ()

PamelaJJK

Po shlédnutí dvou dílů si myslím, že to není až tak zlé. Pana Woodmana (Lesníka) jsem do té doby znal pouze jako skvělého hudebníka a šoumena. Překvapilo mě, jak je činorodý. Jeho činorodost hraničí s workoholismem. Nápad, který s pomocí ČT realizuje, je chvályhodný a přes různé nedostatky se na Hospodu U druhé šance dá s gustem koukat. Otázkou zůstává, jak celý projekt dopadne. Kuchařina (mám na mysli kuchařinu na úrovni) je náročné řemeslo a trvá dlouho než člověk pronikne do jejích tajů. Někteří ze soutěžících jsou sympatičtí, jiní méně. Tak už to v životě chodí. Nejvíc mě zatím irituje "pan záchranář". Šéfkuchař pan Dalibor je sympaťák a věřím, že ten spolek rekvalifikantů ukočíruje. Pan Marcel Woodman je charismatický typ, který nemá vadu. A restaurace, o kterou se jedná, za záchranu jistě stojí. Na rozdíl od všech těch x-faktorů, big brotherů, talentů, superstárů, VyVolených a podobných zhovadilostí má tahle "reality show" aspoň smysl a je o něčem. Takže držím palce jak pořadu, tak i zúčastněným. Při hodnocení jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, hodně váhal, ale nakonec jsem se přece jen, díky smysluplnosti pořadu, přiklonil ke čtyřem hvězdičkám. ()

Hisnuklusi

Reklama na to, že kapitalismus je príma (od čt bych tohle nečekal). A že vrcholně nesympatický týpek na růžovým čopru, který nabídne 20 lidem možnost soutěžit, jak cvičené opice o pozici kuchaře v jeho supr čupr hospodě je vlastně kapitalistická forma velké dobromyslnosti. Zajímavost ale je, že jeden můj kamík v té soutěži byl a díky účasti v ní, dostal (údajně) nabídku na docela dobrou pracovní pozici. To ale nic nemění na tom, že při každým pohledu na namyšleného, podle mě docela duchem prostého a zakaždocenuchtícsepředvádějícího Godmana, mám pokaždé chuť mu utrhnout tu jeho kapitalisticky obtlostlou hlavu. ()

Kimon odpad!

Bulvární show ve vysílání ČT1. Veřejnoprávní televize se tímto přibližuje produkci komerčních televizí snad ve snaze připoutat ke své obrazovce mladou generaci a současně pomáhat v hledání zaměstnání. Je však opravdu na místě získat mladého diváka tímto nevhodným show způsobem, když podobných pořadů lze sledovat na TV Nova, TV Prima, TV Barrandov doslova spousty? Pokud má tento pořad za cíl pomoci mladým lidem získat ztracenou sebedůvěru způsobenou ztrátou zaměstnání a bezvýchodností z nouze, není zrovna tento způsob nejvhodnější. Dva přespříliš sebevědomí "borci" svým jednáním a chováním naopak podle mého mínění onu sebedůvěru účastníků snižují a mnohdy mám pocit, že nevybíravými slovy je doslova urážejí. Osobně bych se takového pochybného výběru nezúčastnil, i kdybych byl dlouhodobě nezaměstnán. Mám svou hrdost. Tohle je obrovský šrám na prestiži ČT1! Tohle není pomoc mladým z bezvýchodné situace, tohle je show dvou namyšlených troubů a několika zoufalců na druhé straně. (Komentuji pořad ze dne 2.10.2013) ()

ghatos

Velká podivnost. Ostravská sociální show o vaření....no, no, no...no to ne. Koncept není úplně špatný, jenže soutěžící jsou marní (nejde o vaření, ale osobnost či inteligenci) a hlavně mrzký kuchař + holohlavý křupan nemají ani špetku charismatu. Vykradený a s křížkem po funuse "existující" pořad. 34%. ()