Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Veľká Británia / Írsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvorcovia:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (viac)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa YumiOkami k tomuto seriálu (14)

Penny Dreadful (2014)

season 1: 5/5; season 2: 4/5; season 3: 3/5 ~ oblibene postavy: ethan (‼️), dorian, vanessa ♥️ ()

Série 1 (2014) (S01)

pomalejsi rozjezd, ale posledni dily byly uzasne! takzeee misto 4 hvezdicek, ktere jsem nejdriv chtela serialu udelit, davam rovnou (zaslouzenych) 5! ♥️ ()

Šerosvět (2014) (S01E04)

rip Olly + emo Dorian to rad dela pri hudbe!🤪 nejlepsi epizodka ()

Co smrt spojí (2014) (S01E06)

❝𝐀𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐭 𝐩𝐞𝐨𝐩𝐥𝐞 𝐭𝐡𝐞 𝐦𝐨𝐬𝐭 𝐦𝐲𝐬𝐭𝐞𝐫𝐢𝐨𝐮𝐬 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠𝐬?❞ ()

Grand Guignol (2014) (S01E08)

[spoiler] ehm JA PROSTE VEDELA, ze neni zas tak obycejnej, ze proste musi byt nejaka “stvura” nebo tak neco ... a on to je nakonec vlkodlak😁 prijemne prekvapeni. nejlepsi epizodka, rekla bych! || ❝𝐈 𝐚𝐥𝐫𝐞𝐚𝐝𝐲 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐚 𝐝𝐚𝐮𝐠𝐡𝐭𝐞𝐫.❞ 🧟‍♂️🐺 ()

Série 2 (2015) (S02)

tahle serie me nekdy hodne nudila (hlavne kdyz se zaobirali postavama, o ktery jsem se vubec nezajimala). ale jinak super.. az na smutny konec, samozrejme.. ()

Nad hlavou mít nebe (2015) (S02E05)

❝𝐈 𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐰𝐡𝐨 𝐲𝐨𝐮 𝐚𝐫𝐞..𝐧𝐨𝐭 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐞𝐚𝐫.❞ ‼️♥️ ()

Okázalé hrůzy (2015) (S02E06)

❝𝐘𝐨𝐮 𝐝𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞 𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐩𝐞𝐫 𝐜𝐨𝐦𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐮𝐭.❞ •• ❝𝐈 𝐝𝐢𝐝𝐧’𝐭 𝐭𝐮𝐫𝐧 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐆𝐨𝐝. 𝐇𝐞 𝐭𝐮𝐫𝐧𝐞𝐝 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐦𝐞.❞ ✨ ()

Memento Mori (2015) (S02E08)

❝𝐍𝐞𝐯𝐞𝐫 𝐚𝐠𝐚𝐢𝐧...𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐈 𝐤𝐧𝐞𝐞𝐥 𝐭𝐨 𝐚𝐧𝐲 𝐦𝐚𝐧. 𝐍𝐨𝐰 𝐭𝐡𝐞𝐲 𝐬𝐡𝐚𝐥𝐥 𝐤𝐧𝐞𝐞𝐥 𝐭𝐨 𝐦𝐞.❞ ()

A byli nepřáteli (2015) (S02E10)

❝𝐒𝐨 𝐰𝐞 𝐰𝐚𝐥𝐤 𝐚𝐥𝐨𝐧𝐞.❞ :( ()

Série 3 (2016) (S03)

uz me serial uplne prestal bavit. kdyz se tesite jenom na 2 postavy, tak je docela velkej problem dodivat celou 50 minutovou epizodu. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona