Zlovolný démonický skřet Rumplcimprcampr byl v dávném středověku uvězněný do malé figurky. Přešla staletí a figurka se podivuhodnými cestami dostala do malého obchůdku v Los Angeles poslední dekády dvacátého století. Tam si ji koupí mladá matka. Démon ve figurce se však probudí a chce se zmocnit jejího dítěte. Praštěnými hláškami napěchovaný absurdní mix moderně aktualizované pohádky a šťavnatého hororu vzešel ze scénáře jednoho ze spolutvůrců ikonického seriálu Scooby-Doo. Režie se ujal Mark Jones, který slavil úspěch již svou předchozí hororovou parafrází na klasické báchorky Skřítek. (Kinoaero.cz)

djbarrel

Vcelku zábavné béčko, sice působí, že je o 10 let starší, ale to moc nevadí. Některé triky nejsou nic moc a hororem bych to nenazýval. Ostatně ani hudba a ani hlášky, které pronáší jak samotný Rumpl, tak ostatní, rozhodně inklinují spíš k hororové komedii. Ovšem kdyby se vystřihlo několik krvavějších scén, dal by se film nazvat i dobrodružným filmem pro děti na nedělní odpoledne. Příběh je trochu kravina a od samotného Rumpla jsem čekal trochu víc. Hlavně bylo velmi nevyvážené třeba to, že vysekat policejní stanici dokázal aniž by se zadýchal, ale sejmout maminu a béčkovýho moderátora se mu ani za boha nepovedlo. Nicméně přes to všechno jsem se u filmu dost bavil. Jelikož jsem si před spuštěním nedělal iluze, tak jsem rozhodně nebyl zklamaný. Postava Rumpla je docela sympatická a několikrát jsem se docela zasmál jeho hláškám. Jasně je to kravina, ale je zábavná a to je asi hlavní. 57 % ()

in flames

veruže dosť bieda, od hororu to má ďaleko, ale ako čierna komédia to chvíľami malo niečo do seba, ale kým bol hláškujúci škriatok na vrchole, zvyšok bola vata. ()