Shakira feat. Freshlyground - Waka Waka (This Time for Africa)

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Športový
USA, 2010, 3 min

Réžia:

Marcus Raboy

Hudba:

John Hill, Shakira

Shakira

Oficiální hymna MS ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice od zpěvačky Shakiry. První píseň z alba Listen Up! The Official 2010 FIFA World Cup Album. (Jocker94)

Marek1991

Veľmi energická pieseň, rovnako aj videoklip, veľmi chytľavé, len sa na to nedá podľa mňa normálne tancovať, lebo to nie je také typické tanečné, no je to farebné a k futbalovým MS sa to dosť hodilo. Celkom vydarená hymna, však šport je o zábave, hre a preto aj táto odľahčená vec k tomu aj pasuje. Shakira nepatrí medzi moje obľúbené speváčky, no je veľmi krásna, akurát, že tu je to celé také multikultúrne, kde sa akoby celý svet spájal, nejde tu o politiku, je to akoby o takom stretnutí sa každé 4 roky a celkovo je to dosť príjemné. ()

Litsarch

Velmi chytlavá melodie a refrén a moc příjemný fotbalový klip. Vyzařuje z něj velká pozitivní energie a radost. Shakira to nazpívala moc dobře a ukázala, že pořád je ještě ve hře a song jím, díky jejímu exotickému vzhledu, skvěle padne a stává se díky ní "uvěřitelnější" a hlavně ona prostě dokáže vykouzlit divákovi hřejivý pocit a úsměv na tváři. Fotbalové prostřihy v klipu podle mého dobře vybrány, od emotivních záběrů po radost z branky. Song, který dobře působí samostatně (stejně jako např. Right Said Fred - Stand Up (For The Champions)) a neupadl hned po skončení World Cup 2010. ()

ChArLeNe

Táto pesnička mi od Shakiry sadla asi najmenej z počutých. Keď futbalovú pieseň, tak. A s oveľa lepším klipom. Holt, šikovný spôsob znázornenia team-work na mňa zapôsobilo viac. ()

• Skladba byla oficiální hymnou MS ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice. (Jocker94)
  • Shakira se při natáčení seznámila se svým pozdějším manželem – španělským fotbalistou Gerardem Piqué. (rafix)