Na počátku celého příběhu, spletitého a plného explodujících automobilů, svůdných pohledů obnažených ženských těl, protkaného nepřeberným množstvím zlámaných lidských končetin, doplněného tancem, hudbou a zpěvem, stojí Satyakant Shastri (Mithun Chakraborty), dnes již věkovitý, na jednu nohu pokulhávající školní učitel, vlastnící dvojici synů. Tím mladším a menším je Shiv (Shiv Pandit). Tím starším a větším, tím, který se o všechno vždy postará a na kterého je vždy spolehnutí, je Surya (Akshay Kumar). Osud tomu ale chtěl, aby Surya, pod nátlakem svých školních spolužáků, ublížil hned několikrát jednomu z nich, tomu, jemuž otec nedokázal vštípit dobrého mravu. V jedné z mnoha potyček mu Surya uštědřil fatální zranění, díky němuž se na něj vlastní otec osopil s takovou vervou, až se mu doslova zatočila hlava. Satyakant se tehdy vzdal otcovského práva a Suryu opustil. Jak ale čas plyne, oba synové dorůstají v muže. Shiv se jednoho krásného slunného dne doslova po uši zamilovává do spanilé Ankity (Aditi Rao Hydari), dcery místního policejního komisaře, Ayushman Thakura (Ronit Roy). Extrémně násilnického tyrana, jemuž nejsou žádné zákony svaté. Týrá, mrzačí, zabíjí jako na běžícím páse, a to vše pod dozorem samotného ministerského předsedy. A protože chce svoji jedinou dceru provdat do rodiny vysoce postavené a ne nějakému nemajetnému pouličnímu rváči, ačkoliv sympatickému, dostává se na Shivovu stopu. Za několikanásobné ublížení na těle a poničení veřejného majetku jej vsazuje do cely předběžného zadržení, kde si jej ale míní ponechat po dobu, během níž ho svými vytříbenými praktikami hodlá naučit správným mravům. To se ale nelíbí Satyakantovi, Shivovu otci, který se vydává v ústrety svému druhému synovi, tomu zapovězenému, Suryovi. Ten, s předcházející pověstí obdivovaného gangstera, přijímá otcovu nabídku, doufajíc, že tak zvrátí zničený vztah otce a syna, a vydává se vstříc dobrodružství k záchraně svého mladšího bratra, v němž mu po krku půjde celá řada násilnických hejsků, zkorumpovaných policejních příslušníků, vládních agentů a násilnický Ayushman samotný. Dobrodružství, z něhož dost možná nevede cesta zpět, právě začíná. (Conspi)

cinka.h

Začátek trochu děsivý až těžkopádný, který se ale naštěstí obrátí o 180 stupňů, kdy z mladého "vraha", vyroste Akshay Kumar se svým šarmem. Příběh je o mladíkovi, který se snaží hájit čest svého otce při provokacích svých vrstevníků a jeho otec vždy přijde až na konečnou scénu, kdy mladík vyhrává a mlátí ostatní hlava nehlava. Nakonec ho otec/učitel zavře ve škole ve skladu s klukem, který hádku vyvolal, když se tam po hodině vrátí, chlapec je mrtvý a jeho syn od krve s bodlem v ruce. Vše spěje k situaci, kdy jeho otec ho zavrhne a prohlásí, že má pouze jednoho syna. On tedy odchází od své rodiny, je na ulici, kde zachrání život Big Bossovi, ten se ho za to ujímá a z chlapce se stává Boss. Jak jednoduché :) po 15 letech se jeho mladší bratr zamiluje do sestry jednoho z nejdrsnějších mužů ve městě, kterým je krvelačný a mafiánský policista. Ten ho zavře do vězení a chce ho zabít. Nakonec tedy Boss obdrží 2 fotky svého bratra - jedni chcou, aby ho zabil, otec prosí, aby ho zachránil. Vše samozřejmě Boss vyřeší a film dospěje k happy endu, jen jsem nepochopila, proč otci pravdu neřekl rovnou a nechal se vyhnat za něco, co neudělal.. Veselý snímek, plný barevných hitů, kdy postava Bosse Akshayovi opravdu sedí. ()

salfa72

Pozor, tento komentář může obsahovat "spoilery": Tento druh Indických akčních filmů mám docela rád, a je mi celkem jedno, jestli je policista v těchto filmech klaďas, záporák nebo něco mezi tím. Akshay je většinou zárukou dobré zábavy (i když by se našli výjimky, které potvrzují tohle pravidlo) a tahle role mu celkem sedla, Ronit Roy ztvárnil docela přesvědčivě úplatného policistu, který se nemazlí jak se zločinci, tak i s těmi, kdo se mu postaví do cesty. Na celém filmu se mi nejvíc líbila ta scéna, kdy Akshay jde se svým bratrem a otcem po tržišti a snaží se nenápadně zpacifikovat vrahy, kteří se je snaží zabít, škoda jen, že takovýchto scén není ve filmu daleko více. A to nemluvím o logických chybách ve filmu (doteď nechápu, jak Ronit mohl náklaďákem narazit do toho auta, když už, tak bych čekal, že do nich najede zezadu). Co mě však nejvíc zklamalo, byla hudební stránka filmu, člověk by čekal alespoň jednu chytlavou píseň, ale z těch dvou, tří písní ve filmu, které si matně vybavuji mě ani jedna nijak zvlášť nezaujala. ()

• Ne přímo filmovou, nicméně s filmem přímo spojenou, zvláštní zajímavost, si 3. 10. 2013 filmoví tvůrci ve spolupráci s britskou výrobní společností Macro Arts přichystali pro návštěvníky malého nelicencovaného britského letiště Little Gransden Airfield. Tam se totiž v rámci filmové mediální kampaně objevil plakát s filmovým motivem, jehož rozměry mnohým vyrazily nejenom dech. S výškou 58.87 metrů a šířkou celých 54.94 metrů se plakát zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako největší plakát světa. Tím byl do této doby plakát k dokumentárnímu snímku This Is It (2009) Michaela Jacksona. A filmoví tvůrci nezůstali jen u této reklamy. Indický herec Akshay Kumar, filmový představitel Suryakant Shastri, se rozhodl, že si před početným publikem prostě jen tak skočí na laně z nejvyšší bombajské budovy. A protože Bombaj v současné době zažívá jakýsi stavitelský rozmach, stojí zde nad 44 mrakodrapů přesahujících výšku 150 metrů a 132 výškových budov přesahujících výšku 100 metrů, měl herec z čeho vybírat. (Conspi)
  • Ačkoliv je filmová postava Ayushman Thakura (Ronit Roy) v podstatě fiktivním výplodem scenáristovi mysli, staví na skutečných historických základech. Neboť právě obdobně hrubými a násilnickými praktikami, jakými ve snímku Aysshman zcela bez poskvrny likviduje kriminální živly, byla velká část bombajských policejních příslušníků na začátku 90' let neslavně proslavena. V jejich interpretaci to znamenalo rychlejší vyřešení zločinu a nastolení jakési spravedlnosti v přelidněném prostředí, v němž kriminalita dosahovala stropních příček. V dané době bylo z vražd usvědčeno velké množství policejních příslušníků. Odhaduje se, že tímto neotřelým způsobem odklidila jen bombajská policie od 90' let až do roku 2003 nad 1 200 osob. (Conspi)