Výpravný velkofilm z 1. světové války. Výborné herecké obsazení i zpracování podle skutečného příběhu, kde najdete velkolepé bojové scény, příběh, duši, romantiku i skvělou filmovou výpravu. Mladý Dave Mitchell miluje koně a nechá se zlákat jako rekrut australské lehké jízdy. Je převelen do Arábie a nasazen proti německo-tureckým jednotkám v pásmu Gazy. Dave je vynikající střelec, ale mírumilovná povaha. Odmítá střílet na lidi a je díky tomu považován za zbabělce. Tento potupný cejch zmizí teprve tehdy, když během leteckého útoku při záchraně koní prokáže neobvyklou statečnost. Sám je ale raněn, v lazaretu se zamiluje do ošetřovatelky a nechá se převelet k sanitní jednotce, aby nemusel zabíjet, ale mohl zachraňovat. Při útoku na Be-er-Shebu, obsazenou tureckými jednotkami, je zahájen masivní jezdecký útok proti dělostřeleckým liniím a Dave se přidá ke svým kamarádům v první linii. Nejbližšímu příteli zachrání vlastním tělem život a turecký voják, kterého ušetřil, vrhá granát. Dave je těžce zraněn a Be-er-Sheba je dobita. (oficiálny text distribútora)

andy60

První, co se mně vybaví, je mizerná obrazová kvalita. Předpokládal jsem, že verze pro DVD bude odpovídat svému nosiči = digitální záznam. Ale ve skutečnosti to připomíná tak třetí kopii z VHS. Film samotný není špatný, takový průměr, kde mi všechny postavy splývaly v jedinou. ()