The Borderlands

• USA Final Prayer

Trojica vyšetrovateľov paranormálnych javov prichádza na západ Anglicka do zapadnutej dediny, kde na kopci stojí malý kostolík postavený v roku 1260. Cieľom tímu je prísť na koreň desivému tajomstvu, ktoré sa ukrýva hlboko v útrobách zdanlivo nenápadnej stavby. (sochoking)

lennyd

V jednom vesnickém kostele se začínají objevovat nepřirozené jevy, a tak místní kastelán zavolá skupinu vyšetřovatelů, aby vše řádně prozkoumali - a nadpřirozeno potvrdili nebo vyvrátili. Vyšetřovatelé jsou od prvního dne k jevům skeptičtí, neb se zdá, že vše je dílem kastelána, který chce k místnímu kostelu přivolat pozornost. Leč o několik dní později kastelán spáchá sebevraždu (skokem z kostelní věže), ale jevy nadále přetrvávají... Škoda filmového zpracování, protože téma (byť není nikterak originální) nabízí spoustu zajímavých myšlenek. Bohužel filmaři chtěli ušetřit (takřka na všem), takže ve filmu hrají asi jen čtyři herci, po většinu času jen blbě plkají a nic se neděje, a když už se děje, tak tak nějak předvídatelně. Sice jsem se asi dvakrát parádně lekl, ale když nad tím tak přemýšlím, tak ty lekačky jsou možná nejhloupější, co jsem kde viděl (znáte to, ticho, jemná hudba a najednou někdo někde vyskočí, zařve a kamera se rozklepe - to by vyděsilo leckterého diváka :)) ). Trošku (ale fakt jen trošku) mne překvapil konec, a jen škoda, že v podobném žánru autoři nevedli celý film. Takže když to celé shrnu, tak nejzajímavější na celém filmu je poster... ()

Nettrass

Film má stěží hodnotu somálského oběda. Co mne však u něj nadchlo byly titulky: -,,Nevím o Vás vole, ale já se těšíš na setkání nějaké opravdu kabelové hovno,,. ,,Kde je Vaše hlava vačky?,, -,,Byl jsem na sobě dolu dva dny již a já si sotva všimnete je tam ještě, nebudu nosit to na záchodě, ne pokud WC pláče krev, nebo tak něco,,. ,,Jsi bída vnitřnosti!,, Tyto úžasné dialogy udrželi mou pozornost a výrazně pozvedli mé nadšení z filmu. ()

M1911

Já vím, hejtovat found footage je zrovna v kurzu, ale nemůžu si pomoci, bylo to super. O filmu jsem věděl před zhlédnutím jen to, že to asi nebude tohle a že to má být nějaký horor, ale dal jsem mu šanci a rozhodně nelitoval, protože se z toho nakonec vyklubal velice kvalitní snímek, u kterého jsem se slušně bál, což se cení. A když se zrovna neozývaly vrzající dveře a jiné hrůzné děsy a děsné hrůzy, technik Gray tam házel jednu hlášku za druhou, takže se film obešel téměř bez hluchých míst. Jediné, co mě trochu zaráží je konec, který byl opravdu nečekaný, hnusný, ale hlavně zvláštní (mimochodem, zajímalo by mě, kdo a kde teda ty jejich záběry našel). Ale závěr nezávěr, dávám oba palce nahoru a kostelům se odteď vyhýbám obloukem. ()

Miroslav.Zac

Myslel jsem si, že když se prokousám tou nezáživnou první hodinou, kdy mi údajně strašidelné scény v nočním kostele nezježily ani jeden chlup na ruce, dočkám se jakéhosi ospravedlnění v podobě drsného zakončení, které mi pohne páteří nebo žaludkem a já si řeknu, že ta počáteční nuda za to stála... Ale nestála. Dostal jsem konec, který je v podobných filmech teprve začátkem a návdavkem k tomu si musím domyslet, jak to asi dopadlo. ()

J*A*S*M

V první půli (respektive v téměř dvou třetinách stopáže) nepříliš zajímavá, byť docela schopně natočená a zahraná found footage nuda, přerušená jen několika málo tajemnějšími scénami či asi dvěma funkčními, ale lacinými lekačkami. V závěrečné třetině to konečně trochu nabírá na zajímavosti, atmosféra houstne a při dvou závěrečných nočních sekvencích jsem se regulérně bál. A poslední scéna potěšila, takový docela nečekaný černohumor, i když na místě postav bych se asi moc nesmál. Nadšením každopádně neskáču, ale za tu koncovku budiž slabší tři hvězdy. ()

• Film bol dokončený iba pár dní pred jeho premiérou na FrightFest 2013, v Londýne. (BoredKid)
  • Film sa natáčal v mestách Chislehurst, Londýn (podzemné tunely), West Ogwell Church, Ogwell a Devon (exteriér a interiér kostola). (BoredKid)