Maminka je v Americe, potkala Buffalo Billa

• Česko Moje maminka je v Americka, potkala Buffalo Billa (viac)

V malé vesničce bydlí šestiletý Jean, který jde do školy. Když se paní učitelka každého z dětí ptá, kde pracují jeho rodiče, Jean zjišťuje, že není jako jiné děti. Rychle si vymyslí, že maminka je sekretářka. Ve skutečnosti je ale jeho maminka neustále na cestách a posílá pohledy Jeanově sousedce Michèle, která už umí číst a může mu je předčítat. A Jean může snít. Ale tento rok od září do Vánoc už začíná chápat, že realita je jiná... (Francouzský institut v Praze)

Radek273

Snímek, který se téměř bez rozdílu dá přirovnat k Malému Mikulášovi. Jen zde nefiguruje René Goscinny, nýbrž Jean Regnaud. Každopádně tak lehce, až kouzelně hladce odvyprávěný příběh malého klučiny, který žije svá dobrodružství v partě, ve škole, i doma u sousedů, to se tedy jentak běžně nevidí. Krásné! ()

PTuranyi

Nádherný ľudský príbeh chlapca vyrastajúceho s bratom a otcom, ktorý trávi príliš veľa času v práci. Jean je obyčajný chlapec a má obyčajné problémy, hry, škola, šikana a chýba mu mama. Jedinou sprostredkovateľkou mu je dievča zo susedstva, s ktorým sa vlastne ani nemá stýkať. Svojím spôsobom je to film o dospievaní, pretože to ako Jean odhaľuje kam zmizla mama alebo či existuje "Ježiško" je dané do súvislosti s vekom. Film je predchnutý melanchóliou a pocitom ľudského tepla, hoci Jean nezažíva len pekné chvíle. Príbeh síce končí šťastne ale pocit straty stále zostáva. ()