Jack Stone (Matthew Reese) je bývalý policajt, ktorý si za vraždu partnera prichádza odpykať svoj trest do prísne stráženého väzenia. Väzenia, ktoré ovláda korupcia, vraždy a obchody s drogami. Za všetkým stojí ruský boss Balam (Chuck Liddell), ktorý má obrovskú moc a vďaka nej ovláda dozorcov aj chod celej väznice. Jediné, po čom Balam túži, je zabiť Jacka Stonea. Stone zase čaká na príležitosť, aby si vyrovnal účty za vraždu svojej manželky. Má ale policajt šancu prežiť v prostredí, kde ho chcú zabiť úplne všetci, vrátane dozorcov? A kto je vlastne tajomný William (Dolph Lundgren), čo sa mu rozhodol pomáhať? (TV JOJ)

Shakers

Slušná jednohúbka. Lundgren nie je tento krát stredobodom pozornosti ako za mlada, ale pekne prihráva Reeseovi na smeč. A to je predovšetkým to o čo tu ide. Akcie majú fakt luxusnú choreografiu a skutočne je na čo pozerať, navyše ani príbeh nie je úplne na zahodenie. Plus keď si k tomu pripočítate tých 87 minút, nuda fakt nehrozí. Za posledné roky rozhodne to najlepšie v čom Doplh hral. 60% - 3* ()

hrona

Filmy z kriminálu můžu. Tahle sonda do kraje devadesátých let by vůbec nebyla špatná, nebýt celkového zpracování bojů. A vzhledem k tomu, že se ve filmu z 80% fightuje neustále, snímku to pak strašně ublížilo. Čekání kaskadérů na ránu, nesmyslné padání a skákání do prázdna a to vše bez krve. Reese jako hlavní hrdina je na aranžovanou politiku boje strašně tuhý a Dolph sice po dlouhé době i trošku hraje, ale pro změnu zvedá pouze ruce, nebo koště. ()

movieband

Jsou filmy, které uctívá. Jsou filmy, které si člověk užívá a milerád se k nim vrací. Jsou filmy, které si člověk rád pustí jako výplach a solidní zábavu. Pak jsou filmy, ke kterým se člověk dostane jako slepý k houslím a jejich stopáž ho ubíjí asi stejně jako čekání u doktora. Riot má dobrý nápad, bohužel tak průměrný, že se divím, že film vůbec vznikl. Zápletka i se zvraty, které film má, je tak přímočará a předvídatelná, navíc si člověk říká, že to celé viděl na X jiných místech už několikrát. Film ničím nepřekvapí, bitky nejsou nijak zvlášť dobře zvládnuté a celkově to nic divákovi nedá. A když už se divák u filmu nebaví, což je pro mě dost zásadní věc při sledování, tak je všechno špatně. ()

Rominator

Policista Jack Stone chce vykonat pomstu, ale háček je v tom, že se musí dostat do vězení... Podle plakátů by se mohlo zdát, že je Dolph Lundgren (William) hlavní hvězdou, ale není tomu tak. Vidět Lundgrena s mopem byl docela šok, ale naštěstí je v příběhu u jeho postavy nečekaný zvrat. V hlavní roli se představil sympatický Matthew Reese (Jack Stone), který si nevedl vůbec špatně a snad se ještě v nějakém zajímavém akčním kousku objeví. Z davu bezejmenných vězňů vyčnívá Seante Williams jako Silva, který mohl dostat více prostoru. Jelikož jde o smíšené vězení tak nemůže chybět ženská postava, kterou ztvárnila Danielle Chuchran (Alena). Robustní záporák Chuck Liddell (Balam) byl zklamáním, protože nejde o herecky zajímavý materiál. ()

mzss1

|80%| Tak teda RIOT mě hodně bavil. Konečně po nějaké době super béčko se skvělými fighty. Sice třeba takový Florentine umí propracovanější a serioznější bitky, ale i tak jsem s tímto velmi spokojen. Matthew Reese jako hlavní hrdina mě opravdu zaujal. Plus jeho bojové umění – byla radost ho vidět v akci. Dolph Lundgren mě zezačátku když jsem ho viděl s mopem, strašně pobavil. Mentálního chlapa zahrál opravdu dobře ale. Takže nesouhlasím s názory, že se jako akční herec ztrapnoval. S akcí se ale také místy předvedl, ikdyž ne tolik jako Reese, ale nevadí. No, aspon ve finále se trochu víc rozjel. Ostatní herci, záporáci atd – naprosto v pořádku. Takže film je prostě o pořádných bitkách, čím víc se film ubírá ke konci, tím jich je víc, tím je tempo svižnější. I ostatní aspekty snímku jsou dobré.Občas nějaká přestřelka taky je. Jednoduchý a funkční příběh, hrdinu jsem si oblíbil hned. Tak proč hledat nějaké zbytečné chyby? Spokojenost. ()

• Jack Stone (Matthew Reese) má při závěrečném boji proti hlavnímu padouchovi velkou krvavou ránu nejdřív na pravém boku, poté na levém boku a nakonec opět na pravém boku. (Kodousek)