Puhdys - Das 3000. Konzert und mehr

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Nemecko, 2002, 120 min

Mario Adorf

Záznam 3000. vystoupení německé rockové skupiny PUHDYS pořádaného v roce 1999 ve Waldbühne v Berlíně k oslavě 30 let působení skupiny. Puhdys zahráli celkem 21 svých známých skladeb, poté přidali ještě směs dalších šesti songů. Velmi sympatická je vzpomínka na zemřelého bývalého baskytaristu skupiny. Hudebně ani jinak bohužel moc neoslnil přizvaný host herec Mario Adorf. Toto DVD dále obsahuje kompletní diskografii a biografii a také 5 videoklipů, z nichž 4 jsou dnes už více než úsměvné (to je ale samozřejmé vzhledem k době a místě jejich vzniku). Ovšem poslední, nejnovější klip - fotbalová hymna skupinou složená pro FC Hansa Rostock, to už je něco úplně jiného. (lioncel)

• Puhdys jako úplně první interpreti z NDR vystoupili v západoněmecké televizi, bylo to v roce 1977 v oblíbeném hudebním pořadu Musikladen. (lioncel)
  • V roce 1973 nahrália kapela hudbu k nejúspěšnějšímu filmu toho roku ve Východním Německu, u nás uvedenému pod názvem Legenda o Pavlovi a Pavle (1973). (lioncel)
  • Puhdys byla první skupinou z Německé demokratické republiky, která mohla vystupovat na Západě, což bylo do té doby naprosto nemyslitelné. Stalo se v roce 1974. (lioncel)