insurgentes

Různé rozhovory s různými lidmi, ponejvíce s Jonathanem Lynnem, který teda na mě dělá dojem dost velkého ťuňty, vůbec nechápu, jak takovejhle na poměry nasranej strejda moh napsat vůbec nějakej seriál, natož pak takhle geniální. Zajímavý byl pokus režie dát dohromady pár politických insiderů v čele s Gusem O´Donnelem, bývalým vládním tajemníkem (tedy opravdickým sirem Humphreym) - na něm je ale vidět, že seriál nekecal, je to totiž opravdická svině, nic nepřizná a všechno zapře. Dost milé překvapení pro mě bylo i vystoupení Dereka Fowldse, který zpovídá nějaký svůj protějšek z reálné politiky, ten chlápek má prostě charakter, který se v nové sérii z roku 2013 nepodařilo nahradit ani náhodou. ()

Tartalus

Dokument vydaný spolu s pokračováním Yes, Prime Minister 2013. Scénáristé nás nechají nahlédnout do pozadí natáčení, jejich myšlenkových pochodů a politice Margaret Thatcherové. Zdaleka nejzajímavější je ale diskuze bývalých politických špiček, kteří komentují jejich podíl na únicích informací a porovnávají reálnou politiku se seriálem. ()