Reklama

Reklama

Zakázaná láska

(seriál)
  • Česko Zakázaná láska (viac)
Dráma / Romantický / Telenovela
Turecko, (2008–2010), 158 h (Minutáž: 120 min)

Série(2) / Epizódy(79)

Obsahy(1)

Nesmrteľný príbeh „Zakázaná láska" napísaný v 19st. Halitom Ziyom Uşaklıgilom / Halit Ziya Uşaklıgil 1866 - 1945/, ktorý bol prispôsobený dnešnej dobe, na seba upozorňuje svojim silným obsadením. Príbeh o zakázanej láske scenáristi Ece Yörenç a Melek Gençoğlu pretransformovali do dnešnej doby a režisér Hilal Saral tento príbeh fascinujúco prináša na televíznu obrazovku. Za jeho výrobou /produkciou/ stojí spoločnosť Ay Yapım. A toto je samotný príbeh, ktorý si istotne obľúbia milióny divákov.

Adnan pred 11 rokmi príde o svoju manželku. Utiahne sa do úzadia a všetku svoju pozornosť venuje svojim dvom deťom Nihal a Bülentovi. Spolu so svojimi dvomi deťmi, ich napoly francúzskou vychovávateľkou a Behlulom, chlapcom, ktorého si zobral pod svoj patronát po tragickej smrti jeho rodičov, žije v jednom z honosných sídiel v Istanbule. Po tom, ako spozná dcéru pani Firdevs(Firdeus) a jej mŕtveho manžela pána Meliha, začne znovu po rokoch cítiť to, čo už dávno necítil a tak sa do jeho života vracia láska. Pani Firdevs je veľmi ambiciózna žena, ktorá dokonca súperí so svojimi dcérami. Ani náhla smrť jej manžela ju nevzdiali od spoločenského života. Je pripravená a neodmieta žiadne významnejšie spoločenské pozvanie. Bihter viní svoju matku za smrť jej otca a veľmi sa hanbí za to, že je jej dcérou. Vo svojej opustenosti a smútku nájde oporu v pánovi Adnanovi a tak v jeho náručí kráča k novému začiatku. Na druhej strane Firdevs považuje Adnana za veľmi vhodného partnera pre seba. Pri svojich snahách získať ho, skríži cestu svojej dcére čo vyvolá začínajúci konflikt medzi matkou a dcérou, trvajúci pár rokov. Bihter, ktorá v Adnanovi nachádza svoj prístav pokoja, sa tak popri dôvere a hľadaní šťastia stretáva s vášňou. Behlula s Bihter ťahá k sebe neobyčajná sila. Ich zakázaná láska ovplyvní každého člena v domácnosti. Nevinnosť tak zatieni zrada. Vášeň a láska spúta /dobyje/ vernosť. (TV Doma)

(viac)

Recenzie (7)

Soupalka odpad!

všetky recenzie používateľa

Viděla jsem první díl a pusobilo to jako docela dobrý televizní film, který by obstál sám za sebe, se spoustou náznaků a přiměřeným vývojem. Turecké seriály většinou mají pomalejší rozjezd a tento se tak úplně nechoval. Další díly mi pak přišly už v podstatě zbytečné, rozvleklé a jako naprosto nudná telenovela nehodící se ani na zabíjení času pro nočního vrátného. ()

Maeve.Orion 

všetky recenzie používateľa

Feriha, Feriha, zasa sa raz stretávame. Úprimne, jej face hovoriaci "som malá milá dievčinka, nevinná, čistá ako ľalia, nepoškvrnená, sama som si ešte ani na kozy nesiahla, taká som čistá a poslušná" , ma núti rozbíjať si hánky o stenu. Dievča by potrebovalo veľkého nedržaného černocha, čo mal nedobrovoľný celibát 10 rokov v prísne stráženej väznici v USA. Narozdiel od seriálu Feriha, kde ma buzerovala tým, že plakala za svoj pôvod a chudobu, ma najnovšie buzeruje tým, že je bohatá a výborná pianistka, ktorá balí svojho pokrvného bratranca. Neprekvapila ma, stále balí chlapov, na ktorých nemá. No, uvidíme, či aj tuto skape. Každopádne, krásnej macoche Bihter nesiaha ani po členky. Jej dokonalá postava, tvárička, odevy čo nosí...top, ale ani jej anjelsko- diabolský vzhľad nestačí na to, aby som mala o tomto seriáli pozitívne myslenie. ()

Reklama

meda2016 

všetky recenzie používateľa

Tento seriál zaujal ženu, a tak jsem zkusil koukat, bohužel se pro mne stal nesnesitelným způsobem vedení dialogů, jejich logikou, protahováním už téměř vyřešených situací a neemotivním ztvárněním tureckými umělci. Občas jsem se tedy zeptal, co se dělo a 3 minuty stačily na souhrn vývoje v jednom dílu. Teprve deset dílů před koncem se začalo přidávat na spádu a mohl jsem už u TV pochopit, že dojde k rozetnutí, na které se zoufale čekalo. Dnes končí předposlední díl a už vidím, že mé dvě hvězdy budou z milosti. Krasavice v hlavní roli má dvě polohy (milá/zlá) a proutníka v hlavní roli jsem si pojmenoval Rozhlížeč. Udělil bych odpad, ale třeba nechápu mentalitu tureckého herce, scénáristy a tureckého diváka. Kdyby těch 79 sestříhali na 26... Poslední díl prodloužený o 20 zbytečných unylých minut. Pak ovšem překvapila krasavice třetí polohou (shořel jí šatník - a byl to omyl), plačtivé trauma a zmatený smích. A možná nehraje, jen vnímá svůj vlastní osud. Podezírám dabing, že tomu v mnoha scénách nasadil korunu (nebo Tureckou Liru). ()

Juzlova98 

všetky recenzie používateľa

Mám ráda seriál Ferihu i Zakázanou lásku, ale jak tu bylo už zmíněno, Feriha je taková protahovací a ne moc napínavá. U Zakázané lásky jsem hned po každém napínavém konci musela zapnout další :D. Líbila se mi proměňující postava Bihter, která začínala jako žádaná a sebevědomá žena, z které se postupem času kvůli zamilovanosti stával blázen a postava Nihal, která zase začínala jako rozmazlené dítě, dospěla v hezkou dopělou ženu (i když furt rozmazlenou). Co mi vadilo byla postava Bulenta, od začátku do konce nevtipný, rozmazelný a vlezlý a postava slečny Denis, která se do všeho hrozně angažovala zbytečně. Ale skvělý seriál, můj oblíbený, dala jsem 5 hvězdiček! :) ()

Veru210 

všetky recenzie používateľa

Za mě hodně dobrý turecký seriál :) každý konec napínavý tak, že jsem musela hned koukat na další díl... Obsazení dokonalé. Bihter zahraná luxusně. Lidé od seriálů čekají moc ale za mě se jim tenhle povedl. Promyšlený, napínavý, smutný, vášnivý.. Feriha nebyla tak dokonalé promyšlená a za mě taky nebyla moc špatná. Ale zakázaná láska top. ()

Galéria (141)

Reklama

Reklama