Cedr

Simon Yam jako super-policista a super-otec starající se o svého mentálně postiženého syna se srdeční chorobou. Neexistující zápletka skládající se pouze z hrstky naprosto nesouvisejících trestných činů, které jsou záminkou pro pár mírně nadprůměrných akčních scén je doplněna domácí hrou na city a dvěma těžce podprůměrnými romanticko-dramatickými minizápletkami vedlejších charakterů. Plakáty a slušné obsazení slibují tradiční akční/krimi ale bohužel vypadají o 1000% lépe než finální produkt (zajímavé mimochodem je že ač přes relativní dostatek akce a střelby Simon Yam za celých 100 minut brokovnici nevezme do ruky natož aby z ní vystřelil). Tím nejhorším na celém filmu je příšerně plochý, prázdný a absolutně nikam nevedoucí scénář. Bude to znít jako nejapné zveličování, ale i podprůměrná epizoda vašeho nejméně oblíbeného seriálu z produkce TV Nova je dost pravděpodobně smysluplnější. Za relativně neokoukané lokace vizuálně atraktivního Hong-Kongu, spoustu známých tváří a dvě slušné akční scény v úvodu si The Constable aspoň jednu hvězdičku ale zaslouží. Pozitivní také je, že The Constable je značně motivujícím filmem. Motivuje mě k tomu konečně napsat scénář, koupit letenku do Hong-Kongu a natočit tam film. Lépe než Dennis Law by to zvládl rotiž vážně každý. ()