Texas addios

• Česko Adios Django (viac)

Na cestě za pomstou. Burt Sullivan a jeho bratr přišli o otce už před lety, kdy jej zavraždil nelítostný zabiják Cisco. Nyní nadešel čas odplaty, a tak se Burt vydává do Mexika, kde se zatím Cisco stal velkým pánem a postrachem všech. Burt ovšem netuší, že Ciscova minulost skrývá velké překvapení, které zcela změní jeho život... (oficiálny text distribútora)

jopal

Mam rad westerny. Ale toto mi nesadlo. Neskutocne, umele, nadsadene...Jeden vystrel a spadnu z kona traja naraz, umele, neuveritelne sceny... Ale ano, v r.1967 by som odisiel z kina uveliceny... ()

PTuranyi

Slušne natočený špagety western o pomste, ktorý si necháva pár prekvapivých zvratov v zálohe. Atmosféra je celkom dobrá a tak sa na prácu produkcie nemožno sťažovať. Hlavnú zásluhu na tom však má Franco Nero, ktorý stelesňuje nekompromisného kladného hlavného hrdinu, šerifa Burta Sullivana. Príbehu o hľadaní vraha hrdinovho otca však podráža nohy klišé a zbytočné druhé alebo nadstavované šance, keď arcizloduch vyčkáva a odďaľuje zdanlivo nevyhnutné len preto, aby mohol hlavný hrdina opäť povstať a premôcť ho. ()

Hrobař

Dost nudnej western, kde dělaj z kovbojů nastřídačku hňupy a pak zas Old Shatterhandy. Je fakt nutný mít tam přestřelky, kde chlápci jeden na jednoho 10x změněj pozici a vypálí po sobě desítky nábojů, převážně díky tomu, že i při střelbě z pušky míří od pasu ? Nemluvě o hláškách typu:"Stará dobrá bitva na koních." Tys musel bejt borče asi študovanej v taktizování. Ve výsledku pak celek působí částečně úsměvně a dost únavně, takže i stopáž 90ti minut je úmorně dlouhá. ()