Freya byla unesena a dostala se do spárů nového nebezpečného nepřítele, a tak jsou bratři Mikaelsonové nuceni odložit své spory a zachránit jí život dřív, než bude pozdě. (HBO Max)

Tom10000

17.díl. Ve snaze učinit ze sebe něco lepšího než Původní se Lucien zmocní Freyi a Vincenta. Potřebuje její krev, jeho kouzla a bílý dub. Jelikož mají nad Vincentem moc předci, kteří s Lucienovými plány souhlasí, nemůže se bránit. Díky tomu je kouzelná krev vytvořena. Elijah a Finn se dostanou do Mystic Falls, kde se setkají s Mattem. I přes jejich neshody se nakonec díky Davině dostanou za Lucienem, kde ho skrze Freyu prostřelí a údajně zabijí. Právě Davina spolu s Kolem hledala způsob, jak propojit Finna s Vincentem, aby je našli. Kol má však čím dál tím větší záchvaty vzteku, i přesto spolu s ní nakonec najdou u Camille kouzelný předmět, jenž jim pomůže. Lucien již ale sérum vypil, a stal se velmi mocným. Snadno si poradí s Elijahem a Finna kousne. I přes veškerou snahu, včetně Klausova kousnutí, Lucien neumírá. Finn ale ano. Klausova krev ho nevyléčí a on, obklopen jimi v rodiném domě v New Orleans umírá nadobro. Jeho sourozenci vhodí popel do řeky. Sám Klaus nejdříve spolu s Hayley hledal budovy Lucienovy korporace, a v jedné našly vlkodlaky i mrtvou upířici. Zjistili, co Lucien dělal. Zkombinoval jed všech vlkodlačích klanů a stvořil mocnou zbraň, kterou má nyní v sobě. Dozvídáme se i jinou věc. Lucien měl dvě lahve magické krve. Druhou osobou, jež udělá lepším Původním, je Aurora. Klaus a Elijah s ostatními zjistí, že je pryč z místa, kde ji zazdili. 95 - 100 procent. ()