Původní - Série 3

(séria)
USA, (2015–2016), 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

Julie Plec

Kamera:

Kurt Jones

Hudba:

Michael Suby

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Phoebe Tonkin, Charles Michael Davis, Leah Pipes, Danielle Campbell, Yusuf Gatewood, Riley Voelkel, Claire Holt (viac)

Trojice, první tři upíři pocházející z Původních, přichází do New Orleans se zprávou o proroctví, které předpovídá smrt zbývajících tří Původních i všech upírů, které stvořili. Marcel tajně pomáhá Mikaelsonovým, zatímco Davina přeruší spojení mezi Klausem a všemi upíry, které stvořil, čímž ho donutí uprchnout z New Orleans. Mezitím se Elijah a Freya vypořádají se vzkříšením svých bratrů Kola a Finna a Lucien uvede do pohybu plán, který ho má učinit největší hrozbou, jaké kdy Mikaelsonovi čelili. (mikki089)

Tom10000

Jedna z nejlepších sérií ze všech, jež jsem doposud viděl. Nyní jde již opravdu do tuhého. Mikaelsonovi se střetávají s ještě většími nepřáteli, než které doposud znali. Freya se plně začlení do rodiny, ožívá Finn a Kol, ten se zamiluje do Daviny. Klaus pokračuje ve své lásce ke Camille, z níž se později stane upírka. Rebeka musí kvůli uřknutí být uspána, a tak ji najdeme jen v pár dílech. Hayley umírá manžel, Jackson, a vrátí se s Hope k Elijahovi a ostatním. I když trpí, ke konci série obnoví lásku k Elijahovi. Seznamujeme se se Strix, společností složenou z Elijahovi upíří linie, a jejich vůdci Tristanem, Aurorou, ale i Lucienem, prvním proměněným od Klause. Stane se toho mnoho. Nepopisuji - li poslední díl, Klausova pouta ke své linii jsou přerušena, Lucien vymyslí způsob, jak se stát mocnějším než původní, a zabije Camille jakožto upírku a milenku Klause. Umírá i Davina, rukou samotného Kola, jenž se po návratu do svého původního těla právě díky Davině necítí kvůli moci předků, dávných čarodějů, právě dvakrát nejlépe. Tristan je navěky uvězněn na dně moře, Aurora je uspána, poté, co si vezme sérum, jež by ji učinilo mocnou jako Luciena, a sám Lucien doplatí na své činy a shoří. Sérum z Aurory si s pomocí Vincenta vezme Marcel, a Elijah ho zabijí. Tím ale Marcel neumírá. Poslední díl je nejdramatičtější. (POZOR, SPOILERY!) Marcel a jeho armáda z Klausovy linie zaútočí na jejich rodinný dům. Smrtelným kousnutím jsou poznamenáni Elijah a Kol. Freya je otrávena a vrací se i Rebekah, se svým uřknutím. Když se koná soud nad Klausem, Rebekah podlehne svému temnému já a obviní ho ze všech jeho hříchů. Na Klause čeká mučení magickou dýkou a následně je zazděn. Freya vymyslí jediný způsob, jak se zachránit. Dokud nenajde Hayley lék, všechny včetně sebe uspí a Klause použije jako kotvu. Zatímco on sám trpí, ostatní jsou v bezpečí v jakémsi světě, jenž pro ně Freya vytvořila. Spolu s rakvemi odjíždí Hayley a Hope do bezpečí. Marcel se zmocní města včetně Mikaelsonovic domu. Sérii hodnotím 100 procenty. ()