Pekelná jízda

• Veľká Británia Last Passenger

Lewis Shaler (Dougray Scott) je lékař a svobodný otec, který se vrací domů se svým synem posledním vlakem z Londýna. Poté, co naváže kontakt s krásnou a flirtující neznámou ženou, věří, že se na něj konečně usmálo štěstí. Když však zjistí, že průvodčí záhadně zmizel a někdo poškodil brzdný systém vlaku, události naberou úplně jiný směr, než by si přál. Hrstka zbývajících cestujících se ocitne ve spárech mstivého sociopata, který převezme kontrolu nad vlakem a je sakra odhodlaný vzít všechny s sebou do hrobu. (oficiálny text distribútora)

LIVINGDEAD

Sympatické herecké obsazení, ale chybělo mi napětí, krev a hollywoodské efekty, které bývají v katastrofických filmech.Vlak obsadí psychopat, který chce zkoncovat se svým životem a napálit vlakem do zdi. Jenže v nočním vlaku je 6 cestujících, kteří začnou bojovat o svůj život. Docela se na to dalo dívat, ale do majtek jsem si štěstím necvrknul. ()

George Stobbart

Na prvý pohľad svieži thriller o skupinke cestujúcich, ktorí ostanú uväznení v idúcom londýnskom vlaku. Netušiac čo sa deje a aké plány má s nimi vodič, sa rútia bez zastávky vpred a snažia sa niečo vymyslieť. Zo začiatku to vyzeralo celkom fajn; malá skupinka rôznorodých ľudí, tajuplná atmosféra, štýlovo temne ladený vizuál, stupňujúca sa paranoja a neistota pôsobili zaujímavo. Onedlho sa to však pretvorilo iba na stereotypnú, ukecanú, miestami vyložene otravnú a chaotickú vec, ktorá nielenže už nedokázala nič iné ponúknuť, ale ani nerozvinula potenciál, ktorý tam od začiatku bol. Škoda. ()

mosnak

Tento film postrádá jedno zásadní PROČ! Proč se nějaký týpek zmocnil vlaku a jel neznámo kam. To se ve filmu nedovíte. Původní nápad nemusel být vůbec špatný, ale realizace stojí za prd. Divák čeká stále na "něco"... kdy už se konečně něco stane. A najednou? Konec... happyend jako prase, vdovec si najde bezva kost ve vlaku a jeho syn má konečně novou mamku. Je to slabé 38% ()

kaylin

Ve třetí třetině pak dochází k určitému zvratu a určitému průběhu, který ale vede jednoznačně k výsledku, který je zklamáním. Jako kdybyste sledovali celý film, ale pak byli o závěr ochuzeni. S gradací máte pocit, že přijde něco velkého, jenže to největší, co se zde stane, je tak nějak celkem obyčejné. Je to škoda. Z celkem zajímavého dramatu se stává obyčejný kousek, který se nakonec obešel bez nápadu. ()

SONY_

Je pravda, že rozjezd filmu je trochu pomalejší, ale nakonec z toho vznikne slušný thriller s dobrým koncem. Napětí tu jakžtakž bylo a nebylo tu ani moc krve, což vítám. Iddo Goldberg bere svojí roli trochu s humorem, ale ani to nezaškodí, ba naopak. Je klidně možný, že bych si to pustil znovu, protože mě to zaujalo. /60%/ ()

• Natáčení probíhalo převážně v anglickém studiu Pinewood a ve městě Shepperton. (Terva)