Tyran

USA, (2014–2016), 25 h 42 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Gideon Raff

Adam Rayner, Jennifer Finnigan, Ashraf Barhom, Moran Atias, Noah Silver, Alice Krige, Sibylla Deen, Anne Winters, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Justin Kirk (viac)

Príbeh nenápadnej americkej rodiny Al-Fayeedovcov, ktorej návšteva Blízkeho východu radikálne zmení život. Pediater Bassam „Berry" Al-Fayeed už dvadsať rokov žije v Kalifornii, kde vykonáva svoju lekársku prax a so svojou manželkou vychováva dve deti. Ako syn diktátora v krajine na Blízkom východe túžil utiecť z vojnou zničenej krajiny a začať v Amerike nový život, čo sa mu ako 16-ročnému tínedžerovi aj podarilo. Teraz však jeho brat Jamal žení svojho syna a Berry na svadbe nesmie chýbať. Preto sa vracia spolu s celou svojou americkou rodinou na Blízky východ, odkiaľ kedysi ušiel od svojho tyranského otca. Jeho návrat domov však vyvolá dramatický sled udalostí, ktoré ho vtiahnu späť do politického života krajiny a prostredia, ktorému tak veľmi chcel uniknúť. (TV JOJ)

monulink59

Mě se seriál moc líbil, už se těším na další řadu... Nevím proč, ale role Ashrafa Barhoma (Jamala) mi přišla zajímavá, pořád jsem čekala,co a jak s ním bude... Zajímavý námět seriálu... Za mě 5* ()

headhot

Tyrant je serial,ktery nam v teto dobe vysvetluje, proc k nam prichazeji uprchlici a nechteji bojovat za svoji zem. Je to velice zajimave politicke drama,ktere hodne bere z udalosti syrie atd. Dve serie rovna se dva dny,protoze nelze po cele dve serie vydechnout,jenom to cekani na dalsi je otresne. ()

Buddyholy

Štve ma, že seriál po tretej sérii končí. Je vynikajúci, napriek niektorým zidealizovanejším pozíciam a veľmi priamočiarym riešeniam , tento seriál je veľmi zaujímavý, podnetný a má svoju hĺbku. Škoda, škoda, škoda. ()