V blízkosti jazera Shetland je vo vlastnom dome zastrelený právnik. Všetkým známy, mimoriadne obľúbený zástanca práva miestnych obyvateľov bol zároveň dlhoročným priateľom detektíva Pereza (Douglas Henshall). Keď pozíciu štátneho prokurátora zaujme nová osoba, Perez musí opätovne obhajovať svoje svojské, policajné postupy. Keď dôjde k ďalšej podivnej vražde potápača počas služby, všetko naberá rýchly spád plný nejasností či prepojení. Politické ambície, drogy, vojenský zločin, dedičstvo či milostná aféra, to všetko robí z nového prípadu Pereza jedným z najkomplikovanejších, s akým sa doposiaľ stretol. A aby toho nebolo málo, na slobodu je prepustená miestna obyvateľka, ktorá svojim zločinom pred rokmi pobúrila nie len samotný Shetland, ale aj celé Spojené kráľovstvo. (*CARNIFEX*)

hanagi

Musím přiznat, že více než poněkud překombinovaná hlavní linie, mě bavil přímočarý a ďábelsky jednoduchý plán Donniny pomsty. Ale pro  Shetlandy mám slabost, a stejně tak pro jejich hrdiny, takže pořád dobré. ()

subic

Tentokrát série začíná trochu nezvykle a to pohřbem Perezovy matky. A dokonce tam taky svítí slunko. Jeho otec už má sklerózu jak řemen a to se táhne celou sérii. Jedna 21 let stará vražda, hledá se tělo a s tím souvisí i několik dalších vražd. Tato série je už značně překombinovaná a chvíleni už jsem skoro ztrácel přehled, kdo je kdo. Tentokrát je celé rozluštění a vyvrcholení série naprosto nečekané, aspoň teda pro mě. Želízka totiž zaklapnou i na rukách samotného Pereze. Zajímavost: Perez jezdí na začátku, tak jako v předchozí sérii, Volvem V90 Cross Country, se kterým jezdil od 4. série, jenže ho záhy vymění z ničeho nic za nové Audi A4 Allroad. ()

Elisson

Jaj, títo slniečkárski moralisti...moralizujú a nevedia pochopiť až kým ich to samých nedostihne :-D aspoň, že tvorcovia trošku ubrali z imigrantskej propagandy, kvôli ktorej som sa ani nemohla pozerať na 5.sériu. ()