Mistaken for Strangers

Kapela The National má za sebou desať rokov a päť úspešných albumov. Práve sa chystajú sa na najväčšie turné ich kariéry. Strach vzbudzujúci režisér Tom, ktorý je o deväť rokov mladší ako spevák Matt a počúva len heavy metal, bol pozvaný, aby sa pripojil ku kapele. Pripojte sa k jazde indie rocku, dvom bratom a k vytváraniu niečoho nového a originálneho... (klipers)

Bachy

Trvalo mi, než jsem chytl tón dokumentu a pochopil. První půli jsem se téměř nudil a bál se, že poslouchám a adoruji bandu nesympatických osob a až od půle jsem pochopil význam dokumentu. Pak jsem dostal dávku emocí, kterou jsem ještě nikdy od hudebního dokumentu nedostal a těžko už dostanu. Vlastně je to dokonce možná prvně, kdy se mi hudební dokument opravdu líbil. Rozhodně nesouhlasím s tím, že je škoda, že není dokument více zaměřený na samotnou kapelu. Dokonce bych řekl, že je možná spoiler prozradit, že National nejsou hlavním tématem. Naopak, tenhle přístup je tou nejsilnější stránkou filmu. A taktéž bych asi oponoval, že jde o upřímný kousek. Ačkoliv tady si tolik jistý nejsem. Netuším, co je pravda, co je fabulace, kde lžou, kde hrajou, kde nehrajou a je mi to úplně jedno, protože jediné, čím jsem si jistý je, že Tom Berniger stvořil s bratrem emoční bombu. A to na poli, kde těžce selhalo hodně oblíbených interpretů. Hrdě se hlásím, že jsem explodoval naplno. ()

Bagr_007

Výborný dokument o turné mojí oblíbené kapely a hlavně o zajímavém vztahu bratrů z nichž jeden je hvězda a druhý není nic, ale má kameru a možná s ní něco natočí. ()

dresi

The National jsou dost možná nejneobvyklejší rockové hvězdy současnosti, které odjezdí tour bez jakýchkoliv dramat a se sklenkou vína v ruce. Tím pádem je poměrně složité natáčet o tom dokument. Mistaken for Stranger je ve výsledku hlavně o chaotické odysee mladšího bratra za uznáním. Dokument o natáčení dokumentu, který baví svou neuspořádaností a upřímností. Škoda jen, že to není více zaměřené i na samotnou kapelu. ()