Karlos80

Sbírka zábavných povídek ve stylu Boccacciova DECAMERONU. Film se skládá ze čtyř samostatných krátkých asi 20. minutových příběhů (1, "LA SCHIAVA" 2, "ZOOERASTIA", 3, "LA FUSTIGAZIONE" a 4, "LA PROMESSA"), které jak jistě asi tušíte, budou souviset s láskou a sexem. Jsou tam k vidění různé sexuální motivy jako sodomie, nymfomanie nebo masochismus, je to natočeno v určitém zvráceném tónu, ale není to zase nic násilně explicitního. Je to spíše silně bohémské a nemorální v určitém směru a ohledu, filmem zní líbivá doprovodná hudba, která přispívá k celkové atmosféře a tónu filmu, ve své době to muselo být jistě šokující, ale film obsahuje i nějakou tu zábavnou složku, která dovede i zabavit, takže dnes se tomu člověk i rád pousměje. Celé je to jinak celkem vkusně natočené, má to styl, jen škoda toho skomírajícího a pro mě dost ubíjejícího tempa, díky tomuto faktu, tady bohužel i převládá jistá nuda. Celé mi to jinak hodně připomínalo Borowczykovi "Nemorální příběhy" ("Contes immoraux"), dále jeho "Zvíře" ("La bête"), nebo třeba film "Bestialità" z pera George Eastmana v hlavní roli s Leonorou Fani. Všecky uvedené filmy ale byly daleko více špinavější a explicitnější. Lisbeth Hummel zde hrála v první a druhé povídce, kdy zejména v té druhé byla velmi přesvědčivá jako manželka krutého pomstychtivého manžela, která je zcela nahá vězněna ve stodole se dvěma velkými a ošklivými psi a jedním koněm, což vede k velkému sexuálnímu napětí a jejímu postupnému propadání do šílenství, Známá Franca Gonella v poslední povídce "La Promessa", mě zaujala také, tahle povídka se mi líbila asi nejvíc, týká se mladé dívky kterou čeká poslední den a noc před její svatbou. Mužské pohlaví zde může obdivovat hereččino krásné mladé nahé tělo, tak jako tady, jsem ji ještě v žádném jejím filmu neviděl. ()