Valentin je playboy z Acapulca, který se ochotně a rád se vyspí s každou turistkou, která mu zkříží cestu. Jednoho dne se ale takový bývalý flirt jménem Julie objeví na jeho prahu i s holčičkou jménem Maggie, prohlásí o ní, že je to jeho dcera a pak je oba opustí. Překvapený Valentin se i s Maggie vydává do Los Angeles, kde se snaží Julii nalézt. Jejich cesta se ale nakonec protáhne na šest let, během nichž se z ustrašeného playboye stane vyhledávaný filmový kaskadér a z malé holčičky jeho hodně netradiční osobní trenérka a manažerka. Maggie se totiž neustále stará o to, aby Valentin musel zvládat různé úkoly a stal se tak z něj pořádný chlap. Problémy nastanou, když se na scéně opět nečekaně objeví Julie a Valentin si uvědomí, že by o Maggie mohl přijít a ztratit tak najednou milovanou dceru i nejlepší kamarádku. (CinemArt)

Shadowrat

Krásný film. Komedie a drama, vtipné a úsměvné situace fantazie střídá drsná realita. Ale o tom to asi je, je to prostě přenesený život do podoby filmu. Nemůžete ho brát příliš vážně a přeci to někdy jinak nejde. Za mě, je to krásný kousek, na který se rád podívám znovu. I když potitulkovou scénu bych s klidem vynechal a nechal raději ještě v klidu doznít závěr filmu. ()

neowhiterabbit

Nevím proč někdo napadá film za přechod z komedie na drama, když má snímek tento žánr v samotném hlavním popisu. Ano, i já jsem nečekal od mexického filmu mnoho, ale už jen to, že jsem neodešel po prvních 30 minutách jako jiní mi bylo divné. Vlastně ne tolik, protože film mě prostě bavil. Neznámí herci (ikdyž u Valentina jsem nechápal, proč na něj turistky tolik jdou (asi kvůli honoráři za roli :-))), kteří umí zahrát perfektně, někdy i líp než filmové celebrity, vás příjemně pobaví, skvělé dialogy, fajn prostředí a výborný střih/kamera prostě zaujmou. I netradiční role kaskadéra děj mile odlehčí a práce v podání Valentina nepřijde tak nebezpečná (ikdyž opak je asi pravdou, že :-)). Ale co se mi líbilo, jakým směrem je vedena hlavní myšlenka filmu, která Vás na konci překvapí (a to myslím doslova), protože dřív na to prostě nemáte jak přijít. Opět chválím výborně dlouhou minutáž, protože skvělý film by měl být i skvěle dlouhý a to tento snímek je. 5 * nedávám až tak často, ale tady jsem se neubránil. Kdo nemá rád snímky z jiných zemí krom tvorby filmů v USA, nechť zkusí tento snímek a v případě nelíbení se - může v nelibosti pokračovat či mi napsat, jak jsem mu doporučil "nepříjemně " zabít tak drahocenný čas...... ()

klukluka odpad!

Koukám, že jsem jeden z mála v tomhle kině, kdo se po pěti (!) minutách zvedá a znechuceně odchází. Špatně. Zdrhá, mizí, peláší pryč. S pocitem studu, že chtěl na něco takovýho koukat. Naštěstí se o tom, že to bude totální marnost, nepotřebuju přesvědčovat 2 hodiny. Kouknu na sedmdesátiletýho omšelýho tátu desetiletýho kluka a mám více méně jasno. ()

Bukk

A já si myslela, že jeden motiv k dramatu postačí. Tady se toho sejde tolik, že by se s tím normálně vystačilo na pět filmů, kdyby každý ten dramatický prvek, který má být životměnící, měl mít vlastní sequel. Ale co ta délka? Vzhledem k tomu, co všechno by se tam dalo ještě zapravit, tak jako jo, dobrý, tož ale po návratu Julie to jde spíš z kopce. Než aby se člověk pomalu začínal cítit emocionálně, tak spíš myslí na to, jak by někomu pořádně napráskal. Hlavně té dějové lince. Něco tak otravnýho se jen tak nevidí. Co můžu připočítat k dobru je to, že se nesklouzlo k úplný sentimentálnosti, né že by se ta komedie nějak zvlášť projevila, ale ze začátku slušný náběh. Není blbý, když zase zmíním tu délku? Když ono to je fakt nějaký táhlý. ()

allegria

Tento film na mě hluboce zapůsobil. Je v něm všeho tak akorát. Zpočátku jsem myslela, že to bude tuctová "bláznivá" komedie, jenže jak šel děj, bylo to jedno překvapení za druhým. Humor osobitý, nevtíravý, jakoby "běžící pod čarou", ale vždy přítomný, občas jsem se až zasmála nahlas, přitom to zdaleka není jen veselé. Silný a na city útočící příběh, aniž by zabředával do nevkusu. Moudrost, ponaučení, zábava, dojetí. ()