Strhující životopisné drama mapuje třicetiletou životní cestu nejsilnějšího muže přelomu 19. a 20. století, který mimo jiných neuvěřitelných kousků dokázal udržet v každé ruce dva tažné okně, na zádech zvedl zátěž osmnácti dospělých mužů a jedním prstem zdvihl závaží o hmotnosti 240 kilogramů. (Morico)

chelseaman22

Ono dát se na dráhu profesionálního zvedače zátěží není jen tak! Tak si milý kulturisté představte, že by jste neaplikovali takové ty doplňky, jež se prodávají v padesáti litrových nádobách a mají příchutě mangem začínaje, kaviárem konče. Dále by jste se nedopovali androgenními anabolickými steroidy či peptidovými hormony! Louis Cyr nic z výše uvedeného nepotřeboval, dokonce ani neposiloval. Jediné, co provozoval byl pořádný dlabanec a lekce francouzské gramatiky, jež mu byly poskytovány věrným poskokem. Louis to nakonec dotáhl až do manéže, kde vedle krotitelů lvů držel dva páry ořů zafixované na jednom fleku - hurá vnitřní krvácení! 78% ()

Okara

Ale jo, takhle jsem si to nějak představoval. Autobiografický film o nejsilnějším muži, který kdy žil. Žádné neuvěřitelné tempo, efekty či přesah; Louis Cyr je komorní film o kanadském silákovi, který kromě jeho neuvěřitelných kousků zachycuje i jeho životní cestu včetně všech útrap mimo pódium. A to poměrně věrně. Ve filmu sice nenalezneme mnoho zásadních momentů jeho života (kariéru policisty, těšení se oblibě v Evropě či mnoha jeho siláckým kouskům), ale to vůbec nevadí, neboť životní cesta tohoto muže vydá i tak bohatě na 130 minutovou stopáž. A byť je celý snímek těžkopádní jako Louis sám, divák se nenudí - na to je až příliš ohromen výkony, které tento na první pohled vypadající cvalda předvádí. Je bez debat, že byl jedním z nejsilnějších mužů planety a vůbec nevadí, že se konkrétní měření jeho pokusů různí. Desítky kilo sem, stovky kilo tam, když vám někdo na zádech zvedne dvě tuny, ustupuje exaktnost údivu. Kdo čeká melancholickou sondu do životní poutě nejsilnějšího muže, který kdy kráčel po Zemi, nemůže být zklamán. A kdo s tím má problém, tak za ním přijde jeho potomek, popadne a vyhodí oknem, jak to dělávala jeho mamka. Vskutku úctyhodný příběh muže, který si nezaslouží být zapomenut. Nejlepší soundtrack z filmu: Main Theme. 70 % ()

agentmiky

Opravdu jeden z nejzajímavějších dokumentů o nějakém významném člověku,co jsem kdy mohl vidět.Před zhlédnutím jsem žádného Louise Cyra neznal a teď už to vím.Tvůrci to pojali výborně a nastínili vám to do nejmenších detailů,za což jim patří obdiv.Ten člověk byl opravdu neuvěřitelný.A hlavně v té době nebyly žádná anabolika ani steroidy,takže tím jsou jeho výkony ještě neuvěřitelnější.Přesto dávám čtyři hvězdy,ale to neznamená,že se mi na filmu něco nelíbilo.Film se mi velmi líbil a čtyři hvězdy jsou zde adekvátní.Hodnocení:85% ()

DwayneJohnson

Postava tohoto siláka je určitě tím nejzajímavějším z celého filmu. Pokud jsou údaje pravdivé, (o čemž mnozí pochybují), tak to teda kolouk dolů. Dávat takové váhy, v době, kdy člověk bral sílu pouze z jídla a ne ze všemožných doplňků, či steroidů, to musela být pro diváky v hledišti opravdu velkolepá atrakce. Louis Cyr není sice natočen nějak extra přesně podle jeho životopisu, což na druhou stranu je u podobných filmů zcela běžná věc. Mně nezbývá nic jiného, než jen tiše závidět a doufat, že se podobným výkonům aspoň tak ze třiceti procent přiblížím. To by mně bohatě stačilo. ()

MartinezZ

O jakémsi Cyrovi jsem jaktěživ neslyšál, takže šlo zprvu o zajímavou informaci. Nicméně příběh samotný zas tak objevný není, uvidíte a časem pozapomenete. Nicméně je hezké, že ti dva obříci umí i hrát :) Za film tak pěkné ***. Tu * navíc si film zaslouží za zpracování, protože je to moc pěkně natočeny, hezky se na to kouká a je u toho pěkná hudba, všechno k sobě zapadá, což se ne vždycky vidí a slyší. V tomhle ohledu tedy tvůrci odvedli moc dobrou práci. ()

• Snímek byl natočen ve více jak 21 lokacích, objevilo se v něm kolem 130 rolí, 500 kostýmů, 50 koní a přes 20 replik siláckého náčiní rekonstruovaného dle muzea artefaktů Louise Cyra. (Morico)