Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru.

• Japonsko Yahari ore no seishun Love Come wa machigatteiru. (viac)

• Season 1 (2013) - 14 epizód

• Zoku (2015) - 14 epizód

• Kan (2020) - 13 epizód

Rezervovaný Hikigaya Hachiman má veľmi pesimistický pohľad na život. Nemá kamarátov, ani priateľku a mladosť berie ako nevyhnutné zlo. Jeho učiteľka, ktorú urazí, ho nejedenkrát za trest prinúti pridať sa do klubu, v ktorom je len jedno dievča, a to najkrajšie dievča celej školy Yukinoshita Yukino. Po chvíli Hikigaya zistí, že sú si vlastne celkom podobní. Zmení sa jeho pohľad na život potom, čo spozná aj iných ľudí? (Chinese Ashio)

Recenzie používateľa Scalpelexis k tomuto seriálu (4)

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013)

[1. série] Nemůžu se ztotožnit s názorem HDeer, který snad vůbec nepochopil, co se děje anebo koukal na něco jiného. Koncept lásky mezi žákem a učitelem? Nějak jsem ho nepostřehl. Já koukal na poměrně originální námět jinak neoriginálního školního světa, kdy hlavní hrdina je poměrně kyselý, antisociální, posměšný, emocí se štítící chlapík, který by snad nejraději ani neexistoval, což mě zaujalo. Když se přídá podobně zamlklá, rezervovaná a příkrá parťačka z klubu, tak se nám otevře dost prostoru nad neobvyklým filosofickým přemítáním, proč je ten svět kolem nás tak povrchní. Rozhodně není šťastné Yahari považovat za tutovou komedii a už vůbec ne romantiku, která se jen tak lehce mihne a brzo zase zamává, protože se nám spíš dostává cynické a sarkastické podívané na to, jak řešit lidské problémy, vztahy a životní situace malinko neortodoxním způsobem. Hlavní duo je přirozeně chytré a vzájemné dialogy mají solidní jiskru, které právě dávají vzniku nejúsměvnějším situacím. Hikigaya mi připadá scénáristicky trochu přitažený: Přistihnete se, že byste už konečně chtěli od něho nějakou emoci, nějaký úsměv. Nebude vám vyhověno, ale nedělá to z něho nějakou nenáviděnou postavu. Yukino mě naopak zaujala rozhodně mnohem víc. Už dost lolitek a hloupoučkých submisivek; Yukino je naprosto svěžím vánkem a rychle se dostala v mém osobním žebřícku anime hrdinek téměř k vrcholu. Celkově má seriál příjemný flow, žádný velký zásek s mírnou gradací na závěr. Animace je ucházející. Za mě mírné překvapení. ()

Zoku (2015) (S02)

Znatelně horší pokračování povedené 1. série. Takový ten výsměch vůči okolí, nonchalantní přístup hlavních postav s řešením problémů a absence trapných námluv byly prvky, které mě v předchozí sezóně bavily a to se teď dosti změnilo. Až moc to zvážnělo. Hachiman už je se svým chováním pro mě na hraně únosnosti: Věčně se jen šklebí, kritizuje a hlavně se mnohem více trápí svým životem a okolím; už není zdaleka tak zábavný, jako když si dokázal poradit tím cool stylem, jako kdysi. A tak jsem spoléhal na Yukino, jenže ta v příběhu pro mě až nepochopitelně často absentuje a když už ne, tak rozhodně to není ta pevná a jistá postava. Mnoho filosofických plků je naprosto prázdných a už se ani tolikrát nezasmějete. Sekce kolem 5.-8. dílu je děsivě nezáživná, což zachraňuje trochu konec, kdy se konečně něco začne znova dít a nechává mě natěšeného na poslední 2 epizody. Animace nicméně doznala výrazně změny, postavičky jsou o něco pohlednější. ()

Kan (2020) (S03)

Ne, takhle ne, takhle jsem si to vůbec nepředstavoval. Předchozí série dost zřetelně vymalovala na zeď děj budoucí, kdy už jsme měli celý ten dárek krásně zabalený, připravený, jen tomu chyběla ona poslední mašle. Dotáhnout ji ale trvalo bezbožně dlouho, jako kdyby jí splétal někdo zručností tyranosaura nebo to schválně zdržoval z důvodu budování falešného napětí; tak či onak ani jedna varianta není chválihodná. Příběh je doslova sadistický vůči všem postavám a je jedno, komu nakonec fandíte. Úděl milostného trojúhelníku logicky bývá, že jeden ať chce či nechce ostrouhá mrkev (pokud to neskončí něčím šíleným), jenže SNAFU 3 dokázal nemožné a bodal dýky do zad úplně všem. A poté, co se rána malinko zahojila a objevilo se světýlko na konci tunelu, tak přiletěly 3 další z opačných stran. Závody v házení klád pod nohy byly až na olympijské úrovni a i když Hachiman z toho vycházel častěji nevině než naopak, i on se tomu nedokázal úplně vyhnout. Trpíme předem předurčený pád postavy jedné a logicky ztrácíme předlouho budované sympatie k postavě druhé, protože se jednoduše neobjevuje na plátně a to považuju nejen za nepříjemný podvod, ale celkově za nepovedené spisovatelské umění. Poslední 2díly žehlí o 106 (když jsem si na to vyznání musel počkat, tak za odměnu bylo vskutku překrásné) a dočkáme se kýženého finálního kroku a očekávaného oslazeného závěru, který jsem si nepokrytě užil, ale ta cesta mě bolela snad víc jak protagonisty. Je to škoda, velká škoda. Pod tou rouškou v komentářích zmiňovanou "komplikovaností" (která je jen hraná) je sice tuna melancholie a rozvitějších okecávacích vět, ale nezbavil jsem se dojmu dělání z komára velblouda. Konec si tu * navíc zaslouží, ale těch 10 vysláblých dílů mi to nevynahadí. Být to film či několikadílná OVA? Značka ideál! ()

Jagate, kisecu wa ucuroi, juki wa toke juku. (2020) (S03E01)

Uf, už je to drahná doba, co jsem dokoukal S2 a pro všechny ostatní, kteří trpí podobným "neduhem", doporučuju shlédnout poslední 2 epizody S2, protože tato přímo navazuje. Rozplétačka vztahů jinak rezervovaných postav pokračuje a každý zná/bojí se situace, kdy se to otevřeně začíná klenout směrem k lásce než přátelství, že nějaké mosty chytnou pořádný požár. Dle 2. půlky dílu očekávám trochu lehční a méně melancholický podtón než doposud. ()