Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (viac)

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

eraserhead666

Jedním slovem? Nadšení. Opravdu, jsem obrovsky nadšen. Čekal jsem cokoliv, dostal jsem mnohem více. Že to nebude čistý horror, ale trhlá ujetina, mi bylo jasné hned, ale vůbec mi to nevadí. Skoro všechno mi na tom přišlo dokonalé. Humor. Takhle se mi u filmu rodidla už dlouho netrhaly. Nápady. Iglesia dokázal udržet svůj film zajímavým až do konce. Obsazení. Macarena Goméz je skvělá. Carolina Bang je úžasná. Přesně takhle si představuji moderní mladou, "nezkušenou" čarodějnici. Upsal bych ji duši i své manželky. Myslíte, že mají čarodějnice košťata jen na lítání? Ach, vy bláhoví... Tohle je prostě nemilosrdný náklep! Po zhlédnutí tohohle chci věřit, že čarodějnice existují. Dávám šest hvězdiček z pěti. ()

bizz_mjc

Crazy motherfuckeřina, která nevím, jestli mě víc bavila, nebo mi spíš protočila panenky, podobně jako některé filmy Roba Zombieho, s nimiž zde vidím jistou paralelu. Jinak spousta nápadů, nejen úletovejch, ale i výtečnejch (viz úvodní přepadení), především však nespoutanost, hodně satiry a "šílenství". Iglesia je démon a celé Zugarramurdi školení v rychlomluvě. ()

Bloody13

První třetina hodně pobaví (Spongebob s UZI samopalem vede, ale i celá loupež je skvěle natočená), druhá nabídne spoustu čarodějek s receptem na dětskou pečínku, a ta třetí se, bohužel, zvrhne v přeplácanou digitální taškařici. A to je ohromná škoda, protože taková zastávka lupičů v podezřelé hospodě má svoje atmosférické kouzlo, i když brzy vyprchá. Další prohřešek vidím v blonďaté čarodějce, co sice ráda provokuje, ale kozy neukáže. Možná příště a v jiném žánru. (60%) ()

juta

Poněkud déle člověku trvá, než se vpraví do děje. Přeci jen něco takového není obvyklé a také na rychlou španělskou mluvu se dlouho zvyká, ale nakonec to všechno dobře dopadlo, hlavně díky schylujícímu se konci, který se povedl a vznikla z toho zábavná komedie s nádechem hororu plná neokoukaných tváří. ()

Bobik9

Parádní a zábavná španělská ujeťárna. Tenhle typ humoru mi opravdu sednul a moc se těším až uvidím další filmy of Alexe de la Iglesia. Je to více komedie než jakýkoli jiný žánr, ale je tam i pár ostřejších hororových scén a ten konec je totální fantasy. Jsem celkem fascinován, jak si španělé dokázali vyhrát s filmem, který není žádným mainstreamem. Je to prostě taková blbůstka, která asi nebude pro každého, a přesto je naprosto profi udělaná. Každému bych dopořučil. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)