Slavnostní vyhlášení největší hvězdy mezi světovými ne-e hvězdami. Uvidíte dvojníky z řad politiků, zpěváků a sportovců v nezvyklých situacích. Uvádí Veronika Žilková a Josef Carda. (oficiálny text distribútora)

PetrKai odpad!

Už vím, co to znamená, když někdo řekne, že při sledování pořadu mu bylo na zvracení. Sice tvůrci tohoto projektu to asi nemysleli špatně, že v tomto pořadu budou vystupovat dvojníci "celebrit", ale asi to chtělo více zapracovat na scénáři. Písničky by ještě šly (i když dvojníci se vůbec netrefili do playbacku), ale scénky byl HNUS. O těch dvou rádoby "šoumenech" Cardovi a Žilkové škoda mluvit - ti byli uboze trapní. ()

kingik

Nebývá tak úplně obvyklé, aby televizní stanice přišla s parodií na svoji vlastní anketu. Nova v roce 2003 přišla s "nekompromisním" zesměšněním ve své době velmi populární divácké ankety ANNO, v níž se každoročně rozdávaly ceny pro nejúspěšnější tváře obrazovky. Tým kolem provokatéra Ondřeje Sokola přišel s antipořadem, ve kterém ceny budou udíleny těm nejhorším bizárům. Jenže se ta osvěžující myšlenka nějak zvrtla do patvaru, ve kterém je legrace pojmem relativním. Carda ani Žilková nejsou zrovna zábavnost sama. Jejich výběr moderovat pořad, byl omyl. Nejsou to dobří hlasový stratégové, neumějí program patřičně oživit a jsou vlastně docela netvární až nudní. Nebyli to však oni, kdo měli program táhnout. Vsadilo se na dvojníky známých osobností z řad herců, zpěváků, překvapivě i politiků a sportovců. Nepodařený playback a pochopitelně slabý výběr dvojníků nejsou tím, co by pořad kazilo. Tím, co mě na pořadu postupem času odradilo, byla korektnost a oddanost tehdejšímu vedení tv Nova. Odvážný záměr stupidní udílení cen rozcupovat se nakonec nekonal podle plánu a z pořadu se stala neškodná a lehce nablblá show s několika málo světlými chvilkami. Show z dnešního pohledu brutálně zastarala. Takže třeba takový Jágr je v ní nejen bez holky, ale je i blbější než dnes. Mimochodem, bez holky je dodnes. Nad řadou politiků se zavřela hladina (Orlické přehrady) a většina tehdejších tváří tv Nova je po umělecké smrti. Bavit se nad pořadem dalo, byl neokoukaný, neotřelý, ale i Sokol se změnil z dravce na poslušného ptáčka a režíroval spíše s kompromisním záměrem, respektive donucením či příkazem, než s nekompromisním úmyslem dát nehorázně nevkusné píčovině na frak. 40% ()

Paity odpad!

Tohle bylo řádně těžké sousto na spolknutí. Ale mám to za sebou. Ale ostatní by spíše měli použít zažívací sodu. ()