Funeral siniestro

všetky plagáty
Kolumbia, 1977, 103 min

Karlos80

Asi nejznámější kolumbijský horor vůbec (nejen ze 70's), o žádném jiném jsem nikdy ani neslyšel - takže jde svým způsobem o raritu a kuriozitu. Film měl ve své zemi i značný komerční úspěch, promítal se údajně po dobu 4 týdnů. Je to mistrovský kus, i přes malý rozpočet, jde o chytrý film a dobré řemeslo ve svém žánru s jasnou vizí, krásné strašidelná atmosféra doplněna o pěkné hrůzostrašné prvky a zvuky, napětí, to vše vás tady vtáhne, to vše tady velmi dobře funguje a tvoří silný kompaktní celek, film má kvalitní scénář, je dobře obsazen, všechny postavy/charaktery jsou propracované pěkně do hloubky, film vzhledem ke své délce - která mohla být klidně o krapet kratší, je jen občas v některých scénách a sekvencích trochu nevyvážený, ale jinak skutečně moc výtek nemám. Černá vdova (zlá macecha) nejlepší, z ní šel strach už jen když někde prošla, a co třeba při scéně kdy zabijí jedno ze svých nevlastních dětí? Hrůza, děs.. Mimo téma..Kolik kolik znáte kolumbijských filmařů? Já až do teď žádného, ale Jaira Pinillu si budu pamatovat nejspíš už navždy. ()

dr.horrible

Záverečná pointa, alebo teda záverečná tretina filmu, to je cez svoju nehororovosť (resp. práve pre ňu), niečo ozaj luxusné, a ja by som to moc rád videl v nejakom jej adekvátnom spracovaní. *** ()