Hledá se Johnny R.

• Španielsko Wer kennt Jonny R.? (viac)

Německo-španělský western byl natočen podle povídek Carsona Wileyho. Lex Barker zde hraje zápornou postavu obávaného bandity Jonny Ringa, který je v Arizoně stíhán jako obávaný zločinec. Bandita změní jméno na Sam Dobie a po boku jiné ženy se snaží začít nový život. Jediný, kdo o něm ví, je jeho bývalá milenka Bea, která ho kryje. Díky tomu je za Jonnyho R. považován jiný muž, kterého chce zabít mstitel, jemuž známý bandita vyvraždil rodinu... (Mariin)

Kimon

Podle mého mínění se jedná o "odfláknutý" western. Špatně zvolené exteriery, které vůbec nekorespondují s prostředím amerického divokého západu, Lex Barker v roli hledaného vraha s přehnaným množstvím sympatických úsměvů a laskavosti a v neposlední řadě otřesné dialogy. Viděl jsem film v CZ dabingu, nevím tedy, zda se jednalo o velmi mizerný překlad či dialogy byly přeloženy správně a původ mizérie je již v originálu. Lex Barker mi byl vždy jako herec kladných rolí sympatický, ale přidělit mu roli "záporáka" mu jaksi nesedí s přihlédnutím na jeho sympatickou vizáž. Řekl bych, že mnozí z naší špičkové politické garnitury by roli záporáka Jonny Ringa zahráli jistě líp :-)), byla by pro ně přirozenější. ()

dopitak

Ano, sípající pan Vladimír už nebyl v nejlepší formě, ale v kratších větách jeho úsečnost připomínala slavné doby českého dabingu skvělých westernů. Lex jako záporák je spíš postavou, které až do poslední chvíle fandíte. Nějak mi ta zápornost jeho postavy unikla, pokud tedy neberu v potaz to, co se o jeho postavě vyprávělo. Víc mi bylo líto Ralfa Woltera a taky způsobu jeho nadabování. ()

Gig

Plejáda známých tváří z Vinnetouovek, spaghetti westernů či jiných indiánek se tu setkala v příjemném evropském westernu. Old Shatterhand si tu zahrál na první pohled kladného hrdinu, z kterého se vyklube hlavní padouch Johny. Máme tu Sama Hawkense, který si tu zahrál potulného písničkáře. Je tu voják z Posledního Mohykána, kterého natočil tvůrce Pokladu či Vinnetouovské trilogie. Je tu Marianne Kochová a Rupp, kteří si zahráli v dolatové trilogii Sergea Leoneho. Navíc Rupp si zahrál padoucha ve filmu Mezi Supy. Ona balada o Johny Ringovi mi v hlavě zní dodnes. ()

Mariin

Sympatický Lex Barker tu hraje zabijáka Johnnyho Ringa (v německých textech psáno Jonny R.), ale skrývá se pod jménem Sam Dobie. Film má poněkud převrácené morální hodnoty, ale v závěru se zločinec přece jen obětuje za svého druha, kterého předtím se svou milenkou označili za Johnnyho. Příběh není mayovkou, ani nedosahuje jejích romantických kvalit, ale nenápadná hudba je příjemně westernová a celý film má kouzlo 60. let. ()

topol999

Fúúú, tak tohle bylo dost silný kafe s kupou lógru. Lex Barker představujícího bezskrupulózního nájemného zabijáka, no pěkně, teda vlastně né, špatně... Navíc pan Ráž už bohužel nezastře, že věkově je absolutně za zenitem. Zbytek dabingu a zvuku je rovněž na odpis. Nesedí tu synchron s mluvením o cca 5 sekund. Strašná hudlařina. ()