Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (71)

Mimo záznam (2017) (S03E07)

Tak tentokrát mě tvůrci fakt dostali. Čekal jsem další porci pohodové zábavy a dostal jsem velmi dobře propracovanou epizodu, která přinesla dokonce slušné napětí a odpověděla na některé dávno položené otázky. No a v neposlední řadě byla taky vtipná. ()

Chloe dělá Lucifera (2017) (S03E08)

Proti předchozím dvěma epizodám byl tento díl podstatně slabší, ale nebyl zase až tragicky špatný. Je pravda, že mě tentokrát Lucifer s Chloe příliš neoslnili, ale dobře jsem se bavil u Charlottina pronásledování Elly. Musím se taky přiznat k tomu, že se mi nějak nechce hodnotit seriál příliš nízko, protože se u něj opravdu bavím. 4*- ()

Sinnerman (2017) (S03E09)

Ale jo, ať mě třeba kamenují, Lucifer mě prostě dokáže rozesmát, i když nemám nejlepší den, takže si těch pět kousků zaslouží. Rýpání ve vztazích by mě samo o sobě až tak nebavilo, ale s Mazikeen to všechno dostalo nový rozměr. Navíc mě potěšil "oční" bonus. ()

Nádoba hříchu (2017) (S03E10)

Já vím, jsem nudný, už zase za pět... No jo, jenže desátá epizoda byla opět vtipná, přestože nejsem žádný nadšenec do dětských herců, postava Trixie mě baví, dialogy byly na výši (hlavně mezi Luciferem a Mazikeen), děj měl slušné tempo a závěr mě vyloženě potěšil. ()

Město andělů? (2018) (S03E11)

Jedenáctá epizoda byla úplně mimo současného dění, měla by mít podtitul: "Jak to vlastně všechno začalo..." Nebyl jsem sice nadšením bez sebe, ale na druhou stranu jsem se standardně pobavil. Opět mě dostala Mazikeen, takové množství mučících nástrojů a možností by přece vzrušilo každého, že? ()

Jen ona (2018) (S03E12)

Tentokrát mě trochu otravovaly vztahové záležitosti, bylo jich tady příliš mnoho, ať už byly jakkoli romantické. Tak nějak se v tom všem utopil skoro všechen humor, přestože byl evidentně přítomen. Navíc obřad za mrtvého surfaře- to byla laciná hra na city, nejhorší bylo, že jsem se poprvé ve třetí sérii trochu nudil. 4*- ()

Dokud nás smrt nerozdělí (2018) (S03E13)

Po předchozím nanicovatém dílu, jsem si spravil chuť. Zabíjení Kaina mě fakt bavilo, romantická večeře s Mazikeen byla dokonalá, ale policejní akce v utajení ji dokázala ještě překonat. Znovu se vrátilo svižné tempo a humor se tentokrát nenechal odstavit na vedlejší kolej. ()

Péče o bráchu (2018) (S03E14)

Ze čtrnácté epizody jsem nebyl úplně nadšený, docela slušně jsem se u ní bavil, ale něco mi tam pořád vadilo. Ani pořádně nevím, co to bylo, možná šlo o to pitvání rodinných vztahů, nebo byl na vině extrémně podivný závěr. Možná obojí, každopádně jsem z tohoto dílu neměl příliš dobrý pocit. 4*- ()

Sraz ze střední (2018) (S03E15)

Patnáctá epizoda mě bavila přece jen více, než předchozí díl, i když mě vyšetřování případu mrtvé spisovatelky příliš neoslnilo, o vtipné momenty se tentokrát postarala spíše Mazikeen a její dvojité rande. Školní sraz i námět knih mě příliš neoslovily, naštěstí se Lucifer postaral o vtipné komentáře. ()

Pekelný pokusný králík (2018) (S03E16)

Tady jsem prostě musel hodnotit pěti hvězdičkami, výborně jsem se bavil už od úvodní Luciferovy prezentace pro Pierce, chybné umístění duše situaci ještě vylepšilo a Lauren Lapkus byla skvělou volbou, její grimasy stály opravdu za to. Pohodový a vtipný díl. ()

Ať to pako zazpívá! (2018) (S03E17)

Proti předchozí epizodě šlo tentokrát o něco slabší díl, více mě tentokrát bavilo vyšetřování a situace okolo "úžasné" zpěvačky, vztahové záležitosti, které byly v seriálu vždycky hodně zábavné (hlavně díky Mazikeen), mě tentokrát příliš nebraly, zklamal mě dokonce i můj oblíbený démon. 4*- ()

Poslední zlomené srdce (2018) (S03E18)

Z osmnáctého dílu mám trochu smíšené pocity. Bavilo mě vyšetřování i Piercův výlet do minulosti, ale vztahové záležitosti mě už začínají fakt otravovat. Potěšilo mě, že se Charlotte konečně dočkala nějakých informací, tiše doufám, že by právě tohle mohlo děj víc nakopnout. 4*- ()

Mazino soukromé peklo (2018) (S03E19)

Devatenáctá epizoda se mi jevila o chlup lepší, než díl předchozí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se ze seriálu zvolna vytrácí humor, na který jsem byl zvyklý. Děj se točil kolem Mazikeen, jež je mou oblíbenou postavou, ale už to nebylo ono, jsem prostě zvyklý na lepší kousky. ()

Anděl ze San Bernardina (2018) (S03E20)

Myšlenka nájemných rodin mě rozhodně zaujala, ta má evidentně budoucnost. Bavila mě Mazikeenina snaha o návrat na své původní pracoviště i Charlottin odklon od asketismu a po čase jsem měl opět pocit, že se série vrací k tomu, co na mě fungovalo. ()

Jsem lepší než Pierce (2018) (S03E21)

Ungh... Tak takhle, prosím, ne. S jednadvacátou epizodou mám velký problém, protože mi trojúhelník Lucifer- Chloe- Pierce silně evokuje telenovelové zápletky. Humor se stále více vytrácí neznámo kam a vládu přebírá jakési levné, romantické drama. Doufám, že šlo o ojedinělý úlet. ()

Všechno pro Chloe (2018) (S03E22)

Tak pokud mi předchozí epizoda připomínala telenovelu, tahle to jen podtrhla. Sezóna se totálně změnila, pohodový humor a lehkost se vytratily, místo toho se tvůrci začali rochnit v připitomělých vztahových rádobyzvratech a z mně neznámých důvodů se snaží hrát na city. Špatné. 2*- ()

Typická Deckerstar (2018) (S03E23)

Tvůrci se po dvou tragických výpadcích opět vrátili k seriálu, který se mi líbil, a přesvědčili mě, že možná všichni nepodstoupili lobotomii. Je jen škoda, že se rozhodli odstranit postavu, s níž byla v poslední době největší zábava. Uvidíme, jak se jim bude dařit dál. ()

Ďábel na mou čest (2018) (S03E24)

Závěrečná epizoda byla jasně pětihvězdičková, tvůrci se však rozhodli zalepit fungující soukolí kýblem patosu, a protože nesnáším prvoplánové hraní na city, nemohl jsem jít nad čtyři kousky. Nepochopil jsem, proč byly epizody 21 a 22 tak zoufale špatné, když se další dvě velmi slušně povedly. ()

Normální láska až za hrob (2018) (S03E25)

Pětadvacátá epizoda třetí řady byla převelice nudnou záležitostí a mně se vůbec nepodařilo přijít na to, proč ji vůbec někdo natočil. Byl to vlastně jen takový bonusový díl zaměřený na Ellu Lopez, jenže nebyl vtipný ani jinak zajímavý a nepochopil jsem, proč hraje anděla smrti herečka se vzhledem dítěte s Downovým syndromem. Taky nevypadám zrovna jako švihák, ale jsem si toho vědom a nechystám se na roli Adonise. ()

Bylo nebylo (2018) (S03E26)

Moc hezky to tvůrci uzavřeli. Sice chápu, že si v době natáčení ještě mysleli, že seriál končí, ale tím spíš se mohli víc snažit. Epizoda odehrávající se v alternativní realitě byla vlastně úplně o ničem, neměl jsem se čemu zasmát, nemohl jsem se hodit do pohody, protože jsem byl vytočený, tím, na co se dívám a šlo tak jen o ztrátu času. ()

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)