Chennai Express

• India चेन्नई एक्सप्रेस

Čtyřicátník Rahul se po smrti svého stoletého dědečka vydává podle poslední vůle s jeho popelem na jih Indie. Má ve skutečnosti v úmyslu tento úkol nějak ošidit a jet si užívat s kamarády, ale věci se zkomplikují poté, kdy z rozjíždějícího vlaku se vlaku podá ruku dobíhající krásné dívce. Ruku pak podá ještě dalším mužům, ze kterých se vyklubou dívčini pronásledovatelé. Od této chvíle začíná pro Rahula neuvěřitelný kolotoč situací, kde nechybí honičky ani romantika. (Epistemolog)

marrjaana

Tento snímek mě doslova uchvátil, jak stylizací tak humorem i akcí. Písničky a choreografie byly více než povedené- "píseň" ve vlaku byla naprosto dokonalá a 1234 už mám už i stáhnutou a při odkazu na My name is Khan sem se řezala smíchy. Jednoznačně nejlepší masala film co sem do dnešního dne viděla. ()

Andrea1717

Ďalší z rady filmov, ktoré môžem vidieť hocikedy. Zábavný, skvelá hudba, romantika, komičnosť chvíľami skĺzavajúca k paródii, niektoré vtipy opozerané niektoré nie, niektoré podarené, niektoré už menej. Ale všetko dohromady proste nejako samo funguje, má to tmelivo, ktoré z toho urobí niečo, pri čom na záver ľutujete, že to už skončilo. A preto sa často pristihnem, že ako skončil už pozerám znovu pol hodinu od začiatku.... ()

Luksa

Hodně zábavná masala, která nabízí kopec srandy a nadhledu v atraktivním podání. Gagy a citace až na vyjímky fungovaly, bavily mě hojné narážky na starší indické filmy, v tom mi přišly kouzelné scény, kdy hrdinové museli komunikovat za zpěvu slavných bollywoodských melodií. King Khan a Deepika samozřejmě perfektní, a soundtrack jsem měl naposlouchaný dlouho dopředu. Je to zkrátka pohodový, pozitivní filmík pro celou rodinu, který se nebere vážně a když si jen vzpomenu třeba na scénku s třísetstupňovým schodištěm do chrámu, nemám problém tomu napálit plný počet. ()

Dudek

Klasický snímek atrakcí, ve kterém hraje prim naplnění nejnižších diváckých očekávání. Cíl je jasný, nastavit vysoké tempo a neustále diváka bavit, čemuž tu samozřejmě napomáhá i vhodně zvolený road show žánr. Občasné citace jiných bollywoodských snímků, ať se jedná o melodii známých skladem nebo textové parafráze potěší, zvláště, když je pozná i někdo (já) indickým filmem nepříliš políbený, nicméně to samo o sobě není něco z čeho bych čůral blahem. Příběhově je to bohužel docela slabota, i když některé romantické momentky samozřejmě potěší, navzdory tomu, že v tomto snímku to mezi hlavní dvojicí příliš osudově nejiskří. ()

kaylin

Je strašná škoda, že je tohle vlastně jen klasická indická komedie, kde je toho spousta ujetého, hodně se zde blbne a místy to prostě nedává moc smysl, protože je to prostě jen o tom, aby se blblo. Tohle mi přijde jako dost málo na to, jaké má film obsazení a je škoda, že se z toho nevytřískalo víc. Nejlepší jsou hudební čísla. ()

• V prvopočátku proběhlo indickými médii hned několik klamných zvěstí, týkajících se obsazení hlavní ženské role. Ty se orientovaly převážně na trojici indických hereček, Kareena Kapoor (Dabangg 2 (2012)), Asin Thottumkal (Ready (2011)) a Deepika Padukone. Filmová role Meenalochni Azhagusundaram nakonec připadla poslední jmenované, úspěšné indické herečce a modelce Deepika Padukone. (Conspi)