Snehová kráľovná

• Česko Sněhová královna (viac)

Animovaný príbeh nakrútený na motívy svetoznámej rozprávky z pera Hansa Christiana Andersena. Snehová kráľovná uvalí na krajinu kliatbu a všade zavládne nekonečná zima. Neutíchajúci polárny vietor ochladí ľudské srdcia a vytratí sa z nich všetka radosť. Dievčatko Gerda, spolu s fretkou Lutou a škriatkom Ormom sa vydajú na dlhú cestu do paláca Snehovej kráľovnej, aby zachránili jej bračeka Kaya a navždy vyslobodili krajinu spod večného snehu a mrazu. (Itafilm)

zdeny99

Tahle Sněhová královna je hodně poupravená klasika od H. Ch. Andrsena. Kay a Gerda už tu nejsou kamarádi, nýbrž sourozenci, tak to bych ještě skousl. Ovšem do děje přidaní troll s mluvící lasičkou ve stylu Madagaskarů a podobných filmů, tak to je už moc. Chápu, že jsou tu úmyslně přidaní, aby rozveselili děti a zároveň okořenili děj, ale mě se to prostě nelíbí. Naopak to dělá tuhle klasickou pohádku i pro dospělé hodně dětskou. Ovšem dětem se to podle mě může hodně líbit. Převážně ta animace, která je krásně barevná. [792. hodnocení, 44. komentář, 59%] ()

Puol

Po technickej stránke sa Rusi celkom vytiahli, aj akčné scény majú celkom grády. Príbehovo sa jedná o taký slušný priemer a nechýbajú ani roztomilé zvieratká. Len táka pytomosť: všimol som si, že takmer všetky ženské postavy majú pomerne vyvinuté poprsie... :). ()

merigieren

sou vtipný komentáře od lidí, co nadávají na ruská hovada :-) ta pohádka je udělaná přesně podle amerických šablon, v akčních scénách to nahnali až do extrému, hudba je moc epická. Ale jinak jde o klasiku, postavička putuje s pár zastávkami za bubákem, doprovází ji roztomilý zvířátko a na konci sou všichni šťastní ()

Torgal

Zaujímavé prepracovanie Andersenovej klasiky, ktoré prišlo nečakane z Ruska. Do príbehu boli pre potreby súčasného publika včlenené vtipné (troll) a roztomilé (lasička) postavičky a celkom to fungovalo. Na môj vkus tomu trochu chýbal drive, ale vyložene zlé to zas nebolo. S čím sa ale treba zmieriť je citeľne horšia kvalita animácie, ktorá je dlhé roky vzdialená od západnej produkcie. 5+/10 ()

Lavinia

Hodnotím anglickou verzi, která je trochu sterilní, očekávám, že ruská by byla lepší. Odlišná animace od amerického průměru, pohádkový příběh, bez pitvoření a přehánění. Velmi pěkné, doporučuji. ()

hepi_

Nemá zmyslel porovnávať túto rozprávku s Frozen. Je to ako porovnávať jahody s hruškami. Rozprávka ako celok ujde. Bol som na tom v kine s päť ročnou neterou a miesta mi sa bála. A boli to práve tie pasáže, na ktorých zrejme autori čakali inú reakciu. Hudba bola nevýrazná a animácia bola slabá. Obsahovo však nad priemer_láska, priateľstvo, humor 60% ()

blondboss

Taká priemerná ničím nezaujímavá rozprávočka hlavne pre najmenšie deti, ktoré sa na Vianoce potrebujú rozprávkovo "vyzúriť". Nuda, ale prešpikovaná vskutku kvalitnými animáciami, z čoho som bol dosť prekvapený a Rusi si dali naozaj záležať. U mňa to celé ale veľmi nefungovalo. 50 % ()

Sherty

Vcelku sympatický počin ruských animátorů. Snaha se cení, ale pokus být za každou cenu vtipný, mi tady až lezla na nervy. 45% ()

zeromen

Jedno s nejlepších zpracování Sněhové královny za poslední roky. Walt Disney má vážnou konkurenci. Držím palce, na další animované výtvory. ()

Pythonator

Velmi pěkná pohádka s hororovými scénami a svižnou akcí. Je vtipné, jak je film u nás kritizován jen za to, že je ruský. Neandrtálec, co napíše něco o ruských hovadech by se nad sebou měl zamyslet. Film vlastně ani tak ruský není, protože nevímsakraproč se tvůrci rozhodli lézt Amíkům do zadku a natočili typický Hollywood. Na konci nechybí ani popový song v angličtině, což mě vyloženě naštvalo. Cožpak Rusáci nemají svůj jazyk a svoji hudbu? No budiž. Každopádně to není špatný animák, i když bohužel nepatří mezi ty dospělácky zábavné (vtipy tu ovšem jsou). A jestli si mám vybrat mezi Sněhovou královnou a disneyovským Ledovým královstvím, tak volím jednoznačně první možnost. Rusové opět ukázali, že nemáme jenom Hollywood a pánové z Disney by se měli jít se svými přeslazenými přiteplenými muzikály zahrabat. ()

Chlo0opek

Animák, který ničím extra nezaujal. Nevím, co do příběhu měla přinést zahrada; asi to bylo pouze k prodloužení filmu, jinačí smysl v tom nevidím. Jinak čistý průměr. ()

NikiVai

Mně se to moc líbilo. Klasická pohádka zpracovaná v maličko upravené verzi s laskavostí a překvapivě i humorem. Animace je hezky vyvedená. ()

Manarit

Film jsem viděla ve vynikajícím francouzském dabingu, skoro bych za něj dala hvězdu čtvrtou, nicméně i tak se tahle pohádka povedla. Hlavně kresba je moc krásná a příjemná, zvlášť Gerda a (asi) fretka Luta jsou neuvěřitelně roztomilé. Úplně se to klasické předlohy nedrží, ale i tak vzniklo pěkné dílo. Je to zase něco trochu jiného, se spoustou jiných postav. Přestože je ve filmu smrt rodičů, sirotčinec atd, je to pro děti opravdu jako stvořené. A kresbu jsem si vážně zamilovala. Že je film z Ruska, to bych opravdu nehádala ani na desátý pokus. ()

baska23

Páčila sa mi tu animácia, veľmi pekná grafika a vtiahnutie do deja. Musím ale povedať, že to nebola až tak úplne Andersenova Snehová kráľovná. áno, vystupovali tu postavy ako Snehová kráľovná,Kai, Gerda a Snehová kráľovná bola naozaj krutá ale to je asi tak všetko, čo bolo zhodné s rozprávkou Hansa Christiana Andersena. Ale verzií Snehovej kráľovnej je už tak veľa, že ani neviem, ktorá je pôvodná. Ale myslím, že postava Orma nie je v žiadnej z nich. Ale tu mi riadne sadne a navyše, veľa scénok s Ormom je vtipných, čiže, ten jeho humor to istí. Každopádne, je sa na čo pozerať, je tu veľa akcie a je to aj miestami napínavé. Rusi sa s tým proste pohrali a tak tomu dávam 60% :) Ale určite nemôžem povedať že je to naj rozprávka akú som kedy videla. Beriem to len tak na zahnanie nudy. ()