Hurikán smrti

• Česko Zběsilá bouře (viac)

Jeden ze známých principů říká: „Myšlenka nemožnosti pohromy často vede právě ke katastrofě." Jeho platnost se potvrdí v případě experimentů s novým typem udržitelné energie, které se vymknou kontrole a v podobě nepřirozeně silné bouře začnou ohrožovat nejen pobřeží Spojených států, ale i celou Severní Ameriku. Tuto oblast sužuje série hurikánů a kdo se před nimi neukryje do bezpečí, ten to má spočítané. Středoškolský učitel přírodních věd Nathan Sims (Casper Van Dien) se ocitne přímo v centru událostí. Musí dostat svou ženu a syna do bezpečí dříve, než se hurikány spojí a vytvoří tzv. „hyperkán", bouři dost silnou na to, aby z mapy vymazala celé Spojené státy. (Řitka video)

Nettrass

Úžasný film. Ještě nikdy jsem se u katastrofického filmu tolik nenařehtal. Za zvlášť báječný nápad považuji hledání středu hurikánu pod zemí. Také dialogy jsou skvělé. Na hlášku ,,musíme to zastavit,, a ,,mami co je to?,, jen tak nezapomenu. Prostě u filmu, který má 10 a více procent, se už takhle nezasmějete:-). ()

honajz odpad!

Tak nic. doufal jsem, že to bude blbé aspoň tak, aby to bylo zábavné, ale ne. Sice horkovzdušné balóny v hurikánu pobaví, ke konci pak vlající Casper (Van Dien, ne to strašidlo) a záchrana z kanálu, ale jinak se jen jezdí autem sem, a zase tam, a když dojdou auta, lítá se vrtulníkem. Jinak klišé na klišé včetně nesmrtelné americké rodinky a dvou tří vědců, kteří jediní na celém světě vědí, jak celou věc, kterou způsobili, ukončit. ()

maverick10 odpad!

Vítejte na udělování cen Tety Gréty, tedy ceny za nejotrevnější roli. A vítězem se pro letošní rok stává.... syn Caspera Van Diena ve filmu 500 MPH Storm. Scenarista filmu musel asi cerpat inspiraci v chovani postav nekde u veverek na Yucatánu. Veskere dialogy teto otravne postavy se s pravidelnosti opakovaly. No reknete koho by nesrali vecne otazky typu: Tati, co se deje? Jed rychleji!!! Co budeme delat?... Pokud to rekne podesate, da se to prezit i s vatou v usich, ale pokud to opakuje do konce filmu, jste potom odhodlaní vzit televizi na balkon a hodit ji na sousedovo auto, pak by se totiz mohl vychloubat, ze ma televizi i ve Skode 120!!! Tahle postava mi tak zneprijemnila film, ze se mi lacine pocitacove triky, hudba z Marsu a kliše kam se jen podíváš, zdaly jako okouzlující. ()

REBARB0RKA odpad!

Jediný člověk na světě ví, jak zastavit smrtící větry, a proto mají všechna tornáda spadeno právě na něj a jeho nepovedenou rodinku. Naše hrdiny pronásledují na silnici, mezi domy, v průmyslových budovách, ostřelují je blesky a zapalují lesy v horách. Nebojme se však nic! Když nemůžeš tornádu ujet autem, můžeš mu utéct! Pak však přichází padouch největší! Hajperkejn! Neboli hyper hurikán (zkráceně hyperkán). Na hrdinu chrabrého ale nestačí a pokořen jest. Film "mozek ohrožující" kategorie 5. Hyperdebilita postav a děje občas pobaví (zvlášť při průjezdu návěsem kamionu v zuřivě rotující vzduchové hmotě), triky rozesmějí, ale abych jenom nelála - některé dramaticky zpomalené záběry jsou fajn, jako například běh hořícím lesíkem a občas jsou tam pěkné mraky. Byla to sranda, ale nikdy víc. ()

Luukec odpad!

Nedal sem na varování jménem Casper Van Dien a na film se podíval.. Lidi.. nedělejte to.. Scénáristova poslední práce před tímto počinem bylo asi vymýšlení dialogů pro Pavla Poulíčka do tv pořadu Kolotoč a ani tam moc dobrou práci neodvedl. A ke všemu bych řekl že jeho práce má klesající tendenci. Ohledně hereckých výkonů, logiky a dalších věcí radši mluvit ani nebudu.. U některých filmu si říkám, že už se na ně nikdy nepodívám, ale tady u toho doufám, že už se na něho nikdy nepodívám.. ()

• Po celou dobu filmu má Johnny (Bryan Head) na sobě světle modrou košili, dokud rodina nedojde na okraj lesa u jezera. Když přechází jezero, má nyní tmavě šedou košili, a jakmile dorazí k vrtulníku, má opět původní modrou košili. (Johnny.ARN)
  • Když specialista Tudor (James Lawrence Sicard) jí krekry a burákové máslo, víčko na sklenici s burákovým máslem je někdy otevřené a někdy zavřené. (Johnny.ARN)