Ten, kdo podal ruku Vicentu Fernandezovi

• USA The Man Who Shook the Hand of Vicente Fernandez
všetky plagáty

Rex Page - bývalý DJ v rádiu a nyní důchodce - vždy snil o tom, že je kovbojem z westernu. Poté, co si zranil záda, se Rex zotavuje v domě s pečovatelskou službou jménem Rancho Park. Toto zařízení řídí darebný místní podnikatel Walker a jeho ďábelský kumpán dr. Dominguez. Nejprve si Rex v tomhle světě bez zákona připadá zcela bezmocný, ale stačí, aby se před hispánskými zaměstnanci domova zmínil, že se kdysi jako DJ setkal s jejich idolem Vicentem Fernándezem, a okamžitě se stane místní celebritou. A stejně jako kovboj z jeho snů si i on získá lásku a respekt rodiny a postupně i celého ústavu – podaří se mu totiž zkrotit tyranské majitele Rancho Parku. Tento film vzdává hold Špagetovým westernům dob dávno minulých! (Cinemax)

Malarkey

Ernest Borgnine v mnoha filmech byl neskutečně sympatický herec a i když jsem ho nikdy vysloveně nevyhledával, pokaždé jsem ho okamžitě zaregistroval. Třeba filmy Superpolda nebo v Tucet špinavců mluví za vše. I proto musím říct, že tenhle film je z jeho strany moc hezká a milá derniéra. On tam zase hraje takového ztřeštěného dědečka, který vzpomíná na minulost a všechno se to prolíná hlavně s westernovkami jeho života. Není to ani moc legrační, ani dramatické, ale za to je to příjemně lidské a na to já slyším. ()

Aky

Zde velmi podceněný film o životní rekapitulaci, stáří a umírání s mnoha originálními zejména realizačními nápady. Vše povyšuje výtečný pětadevadesátiletý Ernest Borgnine. ()