Světově proslulá mezzosopranistka opět v Praze. Záznam koncertu z Obecního domu v září 2012.

Původem lotyšská mezzosopranistka Elina Garanča u nás poprvé vystoupila v roce 2007. Ačkoliv měla už tehdy řadu zkušeností z předních světových scén, stále se o ní ještě hovořilo jako o vycházející hvězdě. Když se vrátila do Prahy v srpnu 2010, byla už ve svém oboru hvězdou první velikosti. V září 2012 přijela vyhledávaná pěvkyně znovu. A opět bohatší o nový životní rozměr: Stala se totiž maminkou.

Televizní záznam zprostředkuje v první řadě nádhernou hudbu ve špičkové interpretaci, dotkneme se v něm ovšem i zmíněné rodičovské role. Už proto, že večer dirigoval Elinin životní partner Karel Mark Chichon, který nás ochotně provedl repertoárem a zároveň přiblížil některé další momenty uměleckého života manželů.

Na koncertu zněla stejně jako na novém albu Eliny Garanči nazvaném Romantique francouzština a ruština. Umělkyně si publikum podmanila coby Čajkovského Panna orleánská, Saint-Saënsova Dalila, Gounodova královna Balkis a samozřejmě nemohla opomenout Bizetovu strhující Carmen, kterou nedávno s ohromným ohlasem ztvárnila v londýnské Královské opeře Covent Garden nebo v newyorské Metropolitní opeře. (oficiálny text distribútora)

karlee

Co víc si přát od ČT k podzimnímu sobotnímu večeru? Svařím si portugal a k tomu my symaptická baba zpívá hitovky. ()