Vztah muže s mladou italskou modelkou na pozadí dokumentu mapujícího detaily i velké události mezi říjnem 1967 a dubnem následujícího roku. Peter Whitehead jako hlavní protagonista, kameraman, režisér, ale především střihač předkládá svůj způsob vidění New Yorku a jeho obyvatel v době demonstrací na podporu i proti válce ve Vietnamu, době atentátu na Martina Luthera Kinga, krátce před násilnou smrtí Roberta Kennedyho či uprostřed studentských protestů na Kolumbijské univerzitě. (dopitak)

dopitak

Začátek funguje jako dobový dokument, úvodní titulky ve výtahu a podmanivá hudba slibují mnohé, ale i přes místy vynalézavý a postupně únavně zběsilý střih se z filmu postupně stává nezáživná proklamace čehosi. Peter zachytil New York v dosti zajímavé době, ale jeho dokument měl hodnotu jen právě v ní. I ta neustále těkající a rozostřená kamera začne časem otravovat. Pokud jste studenty mezinárodních vztahů či historie 20. století, na moje hodnocení nic nedejte a film si sežeňte, svého času krátce po roce 2000 ho sám autor zdarma nabízel zaslat všem, kdo ho o něj požádají. ()