Co udělal Richard

(festivalový názov)
  • Írsko What Richard Did (viac)

Film sleduje osudy chlapce z jižního Dublinu v průběhu léta od konce střední školy až do začátku vysoké školy. Richard Karlsen je atlet a nezpochybnitelný alfa samec, který má vše, co chce: privilegovaný okruh přátel, rodinu i slibnou kariéru. Svět září jasnými barvami a nic se nezdá být nemožné. Vše se však zhatí jedním zuřivým a bezohledným okamžikem, ve kterém Richard udělá něco, co otřese životy lidí jemu nejbližších. (Zlín Film Festival)

MartinezZ

Spratci, spratci, spratci, 50% filmu v kelu, pak se něco drobného uděje a vyklube se z toho drámo, následuje ticho, čumění, kecy, šukání, ticho a konec. Twe, co tam bylo psychologické, krom toho, že jsem měl chuť hlavní postavu odstřelit, aby se alespoň něco dělo a aby měla postava nějaké opodstatnění? ()

Marqta

Zločin a trest na ruby? Vlastně vůbec ne, jen mi to v závěru lehce asociovalo.... Raději nebudu říkat na po kolikáté jsem to až dokoukala, mohlo by to někoho odradit, což nemám rozhodně v úmyslu. Navnadil mě "tag" - "psychologický" tady v popisu, ale že by se k filmu nějak extra hodil, to říct nemůžu. Celkově se mi to zdálo takové nemasné neslané z čehož mám trochu výčitky svědomí, když uvážím dějové okolnosti.... Po dějové toho nečekejte kvanta. Řekněme, že informacemi se neplýtvá a člověk se dozví jen to, co "potřebuje" nezbytně. Jeden motiv, který se tak nějak rozplizne a rozpatlá, neříkám, že nejde na jedné události postavit celý film, ale konkrétně tady, to podle mě úplně nefungovalo. (Divákovi se ale dostane hned několika nic neříkajících party scén, které by mohly být sestřihnuté o 80%- 90% a nic by to na filmu nezměnilo... jen tak mimochodem....)Zpracování- technické se mi moc líbilo- hudba, kamera i pro mě zcela neznámý Jack Reynor. Váhám, jestli dát tři hvězdičky, ale nevím pořádně za co. ()

emma53

Jsem silně na rozpacích s tou čtyřkou, ale převážil to fakt, že něco takového je možné i v reálu a Jack hrál Richarda věrohodně. To jak se v něm mlelo svědomí, bylo čitelné nejen ve výrazu obličeje, ale i z jeho odtažitého způsobu chování. Možná bych měla připomínky k některým příliš dlouhým záběrům, ale v tomhle případě byly asi na místě. Snahu Lennyho Abrahamsona, abychom se plně ponořili do charakteru takového kluka se povedla podle mě dostatečně, tak jsem tu jednu hvězdu přihodila, ale ten pocit rozkolísanosti stejně nezmizel........ ()

ecceHOMMO

Nenápadný snímok. Z počiatku som si vravel, že ide len o priemerný film, dokonca nič extra, ale s pribúdajúcim časom som zistil že snímok svojou nevtieravou, ale zato intenzívne pôsobiacou atmosférou sa mi čoraz viac dostáva pod kožu. Že čoraz viac som sa vciťoval do pocitov hlavného hrdinu, že čoraz viac s ním dokonca súcitím. Nie každý, však dokáže jeho (povedzme) kúzlu podľahnúť. Treba sa naň dívať možno trošku viac empaticky.....alebo o čosi viac "pootvoriť" svoje srdce. ***/**** ()

NinonL

Richardovi je právě osmnáct a nic na světě mu nechybí. Hraje ragby za školní tým, jeho rodiče jsou bohatí a nechybí mu ani vysněná dívka, do které se zakoukal. Pak ale přijde večírek, respektive pořádný mejdan, na kterém se stane něco, co zatočí nejen všemi zúčastněnými, ale i celým okolím. A Richardovi to zasadí pořádného brouka do hlavy. ()

• Režisér Lenny Abrahamson získal většinu obsazení během pouhých produkčních příprav, které započal rok před natáčením. (Andrew78)
  • Scéna, kdy se Richard (Jack Reynor) psychicky zhroutí, se točila celkem třikrát. Jack Reynor byl natolik fyzicky vyčerpaný, že by další pokus už nezvládl. (Andrew78)
  • V první verzi scénáře se nevyskytovala postava Jakea (Patrick Gibson). Tvůrci si však během konkurzu zamilovali Patricka Gibsona natolik, že onu postavu do scénáře připsali. (Andrew78)