Pol Pot's Executioner: Welcome to Hell

Veľká Británia, 2011, 90 min

Pol Pot (a.z.)

Dokument BBC mapuje, možná spíše stopuje, cestu jediného souzeného Rudého Khméra. Soudruh Kang Kek Ieu, známý jako Duch, byl ředitelem nechvalně známe S 21 věznice. V průběhu dokumentu jsme svědky krátkých pohledů do současných životů přeživších a zúčastněných, nevyhneme zpovědím u soudního tribunálu, uvidíme letecké snímky vietnamského kameramana na absolutně prázdný Phnompenh. V neposlední řadě je nám odhalen způsob nalezení Ducha fotografem. (mr.filo)

mr.filo

Zvláštní dokument, pojetím i obsahem. Jde totiž až na dřeň, a hlouběji ... a člověku z toho mrazí. Dokument BBC mapuje, možná spíše stopuje, cestu jediného souzeného Rudého Khméra. Soudruh Kang Kek Ieu, známý jako Duch, byl ředitelem nechvalně známe S 21 věznice. V průběhu dokumentu jsme svědky krátkých pohledů do současných životů přeživších a zúčastněných, nevyhneme se zpovědím u soudního tribunálu, uvidíme letecké snímky vietnamského kameramana na absolutně prázdný Phnompenh. V neposlední řadě je nám odhalen způsob nalezení Ducha fotografem. http://www.bbc.co.uk/programmes/b011m97q ()